Nový Renault Clio ve finále evropské soutěže Car of the Year 2020

2019 Nouvelle Renault Clio

Nový Renault Clio se dostal mezi sedm automobilů finalistů evropské ankety Car of the Year 2020. Cenu uděluje porota evropských novinářů. Vítěz bude vyhlášen 2. března 2020.

V porotě soutěže COTY 2020 zasedá 60 novinářů z 23 evropských zemí. Z 35 uchazečů – nových vozů dostupných k prodeji v alespoň pěti zemích Evropy – vybrali sedm modelů nominovaných na cenu. Mezi vybranými je i Nový Renault Clio. Vítěz soutěže bude vyhlášen 2. března 2020, večer před oficiálním zahájením autosalonu v Ženevě.

Mohlo by vás zajímat:  Jednotlivé režimy automatické převodovky se hodí pro konkrétní styl jízdy

Nový Renault Clio navazuje na tradici vozu, který jde s dobou a je zcela bezpečný – vůz získal v testu EuroNCAP maximální počet pěti hvězdiček. Nový Renault Clio získal vyzrálejší vzhled karoserie a zcela nový interiér, jakož i nejrozsáhlejší škálu systémů asistence při řízení ve svém segmentu. Představená řešení zahrnují 360 ° kamerový systém, aktivní systém nouzového brzdění s funkcí detekce cyklistů a chodců a také systém EASY PILOT – asistent pro jízdu po dálnici a v kolonách, který je jedinečný v segmentu univerzálních městských automobilů. Jedná se o systém autonomního řízení druhé úrovně, poprvé nabízený v automobilech Renault.

Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora