PAŘÍŽ 2012 – Nissan TeRRA concept

Japonská automobilka Nissan jen před několika málo hodinami oficiálně představila svůj koncept pokrokového SUV TeRRA na právě probíhajícím Mezinárodním autosalonu v Paříži. V čem tkví jeho kouzlo?

Především v tom, že na  konceptu prezentuje automobilka svou technickou vyspělost, díky které by se chtěla stát lídrem na trhu s vozy, používající pro svůj pohon elektromotory napájené palivovými články s vodíkem. Bez povšimnutí bychom navíc neměli nechat ani samotný vůz, který bude určen jak pro jízdu ve městě, tak i mimo zpevněné komunikace.

Koncept TeRRA je 4160 mm dlouhý, 1800 mm široký a 1560 mm vysoký vůz s futuristicky ztvárněným exteriérem. Zde největší pozornost přitahují boční páry dveří, které se otevírají proti sobě. Nudný pak rozhodně není ani interiér, kde pasažéři naleznou opravdu královskou porci prostoru a kde můžeme spatřit jedinečný přístrojový panel, tvořený dotykovým tabletem. Ten může zobrazovat jak informace potřebné pro bezpečnou jízdu, tak i například navigaci či se stará o zábavu.

Jak už bylo výše zmíněno, pohon této čtyřkolky je čistě elektrický. A zatímco o pohon předních kol se stará stejný systém jako u dnes prodávaného modelu Leaf, kola zadní nápravy mají zabudovány elektromotory, které energii pro svůj chod čerpají z vodíkových palivových článků, umístěných pod kapotou.

Komentáře