Paříž 2012 – První fotky Dacie Logan II. generace!

Vzpomínám si, když se objevily fotografie Dacie Logan první generace. Byl jsem již dost velký na to, abych si o autě udělal obrázek, ale stále jsem si dostatečně neuvědomoval, co příchod levného sedanu znamená pro náš trh. Dnes je již situace vyostřenější a díky astronomickým cenám pohonných hmot se lidé snaží více ušetřit na pořizovacích nákladech samotného vozu. Logan zpátky, aby ve své druhé generaci opět šokoval!

Po stránce designu se toho změnilo hodně. Logan se zakulatil, zkrásněl a filozofií se drží mladšího sourozence Lodgy. Základní linie zůstaly pochopitelně stejné, aby se daly jednotlivé díly vyrábět na totožných strojích a ušetřit tak další eura. Zrcátka již nevypadají jako pěst na oko, vyvýšenou konstrukci přídě se Logan ani nesnaží maskovat. Za velmi atraktivní považují zadní část s oblými světlomety a jednoduchým nárazníkem. I zde je však na první pohled vidět, že se šetřilo – zavazadlový prostor se bude opět otevírat pomocí klíčku. 
 
Revoluce se odehrála i uvnitř, kde se sice stále setkáme s levnějšími plasty, ty jsou však na pohled lépe zpracované. Interiér vypadá stejně útulně jako v případě Lodgy a věřím, že si zachoval dostatek prostoru pro pět cestujících a zavazadla. Zajímavostí je instalace navigace, sportovně vypadající sedadla a stříbrné detaily na dveřích, volantu a středové konzole.
 
V čem nemáme stále jasno, jsou pohonné jednotky. Valnou část nabídky nový Logan zcela jistě zdědí po modelech Sandero a Logan MCV. Těšit se tak pravděpodobně můžeme na zážehové čtyřválce o objemech v rozmezí 1,2 –1,6 litru, s výkony od 55 do 62 kW. Naftový motor je v nabídce pouze jeden, a sice čtyřválec 1,5 dCi o výkonech 55 a 65 kW. Zajímavostí je zpráva, že by se měl objevit také přeplňovaný benzínový tříválec o objemu 0,9 litru a výkonu 66 kW.
 
Druhá generace Dacie Logan se představí na pařížském autosalonu již 27. září. Bezprostředně poté přineseme další informace. 
 

Mohlo by vás zajímat:  Poprvé za volantem modelu Cupra Formentor