Pěkná škatulata! BMW má velké plány s řadou 2

Nejnovějším přírůstkem BMW řady 2 je bezpochyby nedávno představená M2 Competition, která potěšila především skalní fanoušky divize M, ale i vášnivé řidiče. Mnichovská automobilka má s danou řadou velké plány do budoucna.

K jakým změnám nakonec dojde? Máme pro vás dobré i špatné zprávy, poněvadž BMW 2 Coupe bude jediným modelem s pohonem zadních kol. Pokud jde o ostatní verze, tak se budou muset spokojit s pohonem přední nápravy.

Ale vedení značky přineslo i špatné zprávy, protože například BMW 2 Cabrio skončí bez náhrady. Důvodem je brzký příchod zcela nového modelu Z4 a kdo se s ním nespokojí, může se pak vydat pro BMW 4 Cabrio, které se dočká brzy nové generace.

Zbytek rodiny postavené na platformě UKL, přesněji 2 Active Tourer a sedmimístná 2 Gran Tourer, dostane také svého nástupce. I když končí kabriolet, tak řada 2 bude mít nadále čtyři zástupce. Na platformě s pohonem předních kol chce BMW uvést také čtyřdveřové 2 Gran Coupe. Kolují i spekulace, že by se mohlo představit v ostré verzi M jako konkurence Mercedesu-AMG CLA 45 a Audi RS3 Sedan.

Zato nové BMW 2 Coupe bude postavené na platformě CLAR, což znamená, že nabídne plno stejných komponentů jako příští generace řady 3. Díky novému podvozku dojde i na úbytek hmotnosti pro zlepšení výkonu a efektivity. Samozřejmě by mělo dorazit i nové provedení M2.