Plug-in hybridní Outlander se bude vyrábět také v Evropě

Jak již bylo dříve avizováno, společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zahájila výrobu průkopnického Plug-in hybridu pro Evropu. Outlander PHEV, jehož stávající úspěch na trhu daleko předčil optimistická očekávání Mitsubishi Motors, se vyrábí v továrně v Okazaki poblíž města Nagoya. Od zahájení prodeje na konci ledna 2013 v Japonsku bylo zaznamenáno už 8 000 objednávek tohoto vozu od tamních zákazníků, pro stejné období jich bylo původně plánováno 4 000. Z důvodu vyššího počtu objednávek od zákazníků a Japonska i zámoří se společnost MMC rozhodla od tohoto okamžiku zdvojnásobit výrobní kapacitu Outlanderu PHEV v továrně Okazaki na 4 000 ks za měsíc (téměř 50 000 ks za rok).

Na začátku příštího roku navíc MMC zahájí pracovní program, který bude určený ke zvýšení efektivity výroby s cílem snížit celkové výrobní náklady a vytvořit větší flexibilitu, aby bylo možné lépe reagovat na případné změny v objemu a skladbě modelů. To by mělo vytvořit více prostoru pro další zvyšování objemu výroby Outlanderu PHEV společně s dalšími modely vyráběnými v továrně Okazaki.

Mohlo by vás zajímat:  Vozy Audi jsou nabíjeny zelenou elektřinou, ukládanou do použitých akumulátorů

V Evropě, která se předpokládá jako největší globální trh pro tento model, je od prosince 2012 zaznamenáno již 10 000 objednávek Outlanderu PHEV. Ten bude v Evropě uváděn postupně od října 2013, prioritu budou mít trhy s největším potenciálem pro plug-in hybridní vozidla (Nizozemí, severské země atd.). Další evropské trhy budou následovat, nový model zde bude představen na konci letošního roku nebo v prvním čtvrtletí 2014.

Zdroj: Mitsubishi