Pneumatiky Sava v koncernové kvalitě Goodyear

Sava Tires

Výrobce pneumatik Sava má překvapivý původ a více než 100 letou historii. Víte, že pochází ze Slovinska a začal jako výrobce bot? Nyní je však už v rukou amerického Goodyear a vyrábí ekonomicky výhodné pneumatiky. Pojďme se na ně podívat.

Slovinská Sava

Historie značky Sava se datuje od roku 1921, kde byla založena ve slovinském městě Kranj. Společnost Sava se původně zaměřovala na výrobu obuvi a s postupem času se dala do výroby pneumatik a výrobků z gumy. V druhé polovině 20. století došlo k zásadní modernizaci a firma se stala jedním z předních výrobců v regionu bývalé Jugoslávie. Rozpadem Jugoslávie přišly možnosti privatizace, které zprvu využila skupina Sava Group a v roce 2004 převzala výrobu pneumatik společnost Goodyear.

Mohlo by vás zajímat:  Rychle & Zběsile 6 v dalším videu

Logo Sava Tire

Sava a Goodyear

Pneumatiky Sava volí řidiči pro výhodný poměr ceny a výkonu. Důraz je kladen na bezpečnost, která je jednou z hlavních prvků konstrukcí pneumatik Sava. Díky tomu je Sava schopna plnit přísná testování spojená s bezpečnostními normami. Slovinci nabízí široké portfolio pneumatik pro osobní i lehká nákladní vozidla. V nabídce naleznete pneumatiky pro všechna roční období od letních přes zimní až po celoročky.

Díky spojení s americkou společností Goodyear může Sava využívat nejmodernější technologie, kapacity a vyrábět kvalitní pneumatiky za dostupné ceny ve velkém množství. Pojďme se na ně blíže podívat.

Dezény pneumatik Sava

Sava Tires

Sava Intensa All Weather

Celoroční pneumatiky se spolehlivým výkonem za každého počasí. Poskytuje spolehlivou výkonnost na vozovkách pokrytých vodou nebo sněhem. Dezén pneumatiky obsahuje vícesměrové drážky s tvarem do V, což snižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje brzdný výkon na mokrém povrchu. Díky vlnovitým lamelám v kombinaci s drážkami zlepšují záběr a přilnavost na sněhu. Intensa All Weather je ekonomicky výhodná díky svému vysokému nájezdu a nízké spotřebě paliva díky optimalizované valivému odporu.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 911 Turbo – zajet Nordschleife pod 7 minut pro něj není problém

Sava Perfecta

Letní pneumatiky Perfecta se řadí do ekonomické třídy s vysokým nájezdem, dlouhou životností a bezpečnou ovladatelností. Speciální gumová směs a konstrukce pneumatiky zajišťuje vyšší odolnost vůči opotřebení. Pneumatika nabízí efektivní brzdný výkon na mokré vozovce a široké drážky v běhounu umožňují snadné odvádění vody a lepší kontrolu nad vozidlem.

Sava Eskimo

Zimní pneu Eskimo osloví všechny řidiče, kteří vyžadují skvělý poměr ceny s výkonem. Ekonomická třída zimních pneu zaujme stabilním projevem na mokru, sněhu a zledovatělých cestách. Pneumatiky Eskimo poskytují vylepšenou trakci a kontrolu, kterou zajišťuje zimní gumová směs a tvar dezénu. Speciální drážky v dezénu běhounu rychle odvádí vodu, sněhové břečky a tím přispívají k lepší přilnavosti a bezpečnosti jízdy.

Mohlo by vás zajímat:  Volvo stahuje půl milionu vozů do servisu kvůli systému EGR. Potrubí se může i roztavit

Kde koupit pneumatiky značky Sava?

Pneumatiky Sava jsou známé pro svou vynikající kvalitu i dobrou cenu, a lze je sehnat ve spoustě pneuservisů i autoservisů, stejně jako u mnoha prodejců pneumatik jako je Pneuboss.cz. Tento e-shop poskytuje širokou nabídku nejen pneumatik Sava, ale i řadu dalších značek pro osobní auta i dodávky a nákladní vozidla. U nákladních aut nezapomeňte také na ekologičtější i levnější možnostprotektorování.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora