Porsche uvede nový čtyřválcový boxer pro modely Boxster a Cayman

 

Podle fanouškovského magazínu Porsche-Flat-6 News chystá tento ikonický výrobce sportovních vozů představení nového čtyřválcového motoru, který by se měl zabydlet v modelech BoxsterCayman.

Neoficiálně by se mělo jednat o září letošního roku na autosalonu ve Frankfurtu s tím, že již nyní se na světlo světa derou první informace o této novince. Základem by měl být šestiválec o zdvihovém objemu 3,8 litrů známý z modelu Carrera S, jemuž budou odebrány dva válce. Výsledkem bude objem 2,5 litrů, nižší hmotnost a s ní i související menší provozní náklady při zachování stále velmi slušné dynamiky dle filosofie této německé značky.

Mohlo by vás zajímat:  Suzuki konečně vyrobilo vlastní dieselový motor

Nová pohonná jednotka s protiběžným pohybem dvojice pístů by měla dosahovat nejvyššího výkonu až 261 kW (350 koní) a točivého momentu 360 Nm. O slušnou dynamiku a především zvukový projev se navíc bude starat omezovač nastavený na 7500 otáček za minutu. A opomenout bychom rozhodně neměli ani turbodmychadlo, variabilní časování rozvodů VarioCam Plus či přímé vstřikování paliva. Zajímá Vás i použité převodné ústrojí? O přenos hnací síly na kola zadní nápravy se bude starat dvouspojková převodovka PDK. Zda se dočkáme i šestistupňového manuálu zatím nikdo neví.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes ukázal ve Frankfurtu i několik alternativních vozidel

Jak jsem již v úvodu zmínil, nový motor bude pohánět dvojici aktuálně nejmenších zástupců značky s tím, že nejpozději do roku 2015 se k nim přidá ještě menší, zcela nový model. Ten se ovšem bude muset obejit bez přeplňování.