Renault představil jeden z nejfantastičtějších konceptů poslední doby

Že Renault umí vyrobit naprosto neskutečné a špičkové sportovní auto, víme již pěknou řádku let. Prapředkem 5 Turbo počínaje, přes Clio V6 a Méganem RS R26.R konče. Nový koncept Twin’Run je však autem, které zmíněné legendy může překonat. 

Na první pohled se však možná budete ptát proč… Pak se ale začtete do technických údajů a věřte, že tenhle prcek Vás naprosto dostane. Základem auta je trubkový rám, na kterém je posazená karosérie z polykarbonátu. Ve spojení s karbonovými panely karosérie (střecha, přední splitter, podběhy…) to dává dohromady hmotnost pouze 950 kg!

Mohlo by vás zajímat:  Lancia posílila diesel 2.8 CRD v modelu Voyager

O pohon se stará uprostřed uložený šestiválec s objemem 3.5 litru o výkonu 320 koní, který má svůj původ v závodním Méganu Trophy. Maximální hodnota točivého momentu 379 Nm je dostupná od 4850 ot./min. Nejvyšší rychlost je 250 km/h, zrychlení z klidu na 100 km/h proběhne za 4,5 vteřiny. Ještě si Vás prcek nezískal? Tak potom vězte, že šestistupňová sekvenční převodovka, které pomáhá diferenciál s omezenou svorností, posílá výkon na zadní kola (rozložení hmotnosti 43:57)!

Přitom rozměry, 3680 mm na délku, 1750 mm na šířku a 1493 mm, na výšku se Twin’Run řadí mezi běžná městská auta. Již pří zběžném ohledání designu však určitě poznáte, že o nudném šourání po městě tohle auto není. Výrazně tvarovaná přední část, vytažené blatníky, osmnáctipalcová kola, zadní křídlo nebo válečné zbarvení. Jaký to rozdíl oproti elektrickému bratříčkovi Twin’Z. Na legendární 5 Turbo Renault odkazuje číslem 5 na kapotě i bocích karosérie malého sršně. 

Mohlo by vás zajímat:  Corvette se loučí s původní koncepcí. Končí manuální řazení a spekuluje se o elektromotoru

Interiér je velmi spartánský – nabízí dvojici sedadel Sparco, závodní volant, hlavici řadící páky a páky ruční brzdy, pár přepínačů na „středové konzoli“ a 5,5palcový LCD displej před řidičem, který ho informuje o nejdůležitějším dění uvnitř i okolo automobilu. 

Kdo chce model vidět naživo, musí si zajet na VC Monaka vozů formule 1, která se jede tento víkend. Právě zde totiž Renault Twin’Run představuje. Jestli se někdy dočkáme něčeho, co bude minimálně blízko sériové verzi, sice nevíme, Renault však hodlá některé designérské prvky použít na nové generaci malého Twinga

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Beetle Design - Herbieho vnuk ze Zvolena

##Renault_Twin##

Zdroj: Renault