Renault usilovně pracuje na dokončení Alpine A110-50

Nástupce legendární Alpine A110 začíná dostávat konkrétní obrysy. Od loňského konceptu A110-50 se totiž v továrnách v Dieppe stihl udělat pořádný kus práce. 

Šéf Renaultu Carlos Tavares uvedl, při rozhovoru pro časopis Autocar, že novodobá Alpine založí společně s Alfou Romeo 4C segment dostupných supersportovních automobilů. Hlavní cílovou skupinou pro tato auta mají být mladí lidé a automobilový nadšenci. 

Těm se bude Alpine snažit nabídnout nízkou hmotnost a vysoký výkon za relativně dostupnou cenu. Zdroje Autocaru hovoří o čtyřválcovém přeplňovaném dvoulitru o výkonu asi 284 koním, který bude spolupracovat se šestistupňovým manuálem nebo dvouspojkovým automatem EDC, který je dostupný i pro menší Clio RS. Při hmotnosti 1000 kg by měla být dynamika více než slušná a za cenu okolo 50 000 liber (cca 1,5 milionu korun) také relativně dostupná. 

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari F50 při zpomalených driftech

Novinka by měl jezdit na prostorovém rámu, který bude vyroben hlavně z oceli. Aby nebyl tak těžký, postaví inženýři některé části i z uhlíku a kompozitních materiálů. Co se designu týká, Tavares uvádí, že 70% automobilu je již hotovo. Novinka by měla mísit retro prvky se současným designem Renaultů. Těšit se prý můžeme na čtveřici kulatých světlometů, vytažené blatníky nebo charakteristický „nos“. 

Prodej nové Alpine by začít v roce 2016, přičemž plánováno je jen několik stovek kusů ročně. 

Mohlo by vás zajímat:  Volvo P1800 E na prodej

Zdroj: Autocar