Renault ve Frankfurtu představuje nástupce Espacu

Frankfurtský autosalon otevřel své brány a představuje se jedna novinka za druhou. Tou největší na stánku francouzské značky Renault je bezpochyby koncept Initiale Paris, který je jakousi předtuchou nástupce současného modelu Espace.

Pokud si dobře prohlédnete přiložené fotografie a video, zjistíte, že nově odhalený koncept je mnohem zajímavější a elegantnější ve srovnání se současnou generací minivanu Espace. Nepřehlédnutelnou částí na vozu je výrazně svažující se linie střechy a sada 22palcových litých kol. Na přídi si nelze povšimnout LED světlometů s integrovanými diodami pro denní svícení, zatímco zadní světla jsou umístěna ve vztahu k horizontálním a vertikálním liniím modelu. I když Renault Initiale Paris má podobné rozměry jako Grand Espace, disponuje o 250 kg nižší hmotností.

Mohlo by vás zajímat:  Caterham AeroSeven Concept - Vize blízké budoucnosti

Koncept Initiale Paris měří na délku 4,85 metru a nabídne čtyřmístnou kabinu, přičemž v sériové podobě se nejspíše dočkáme uspořádání sedadel 5+2. Po otevření bočních výklopných dveří spatříme především audiosystém Bose se 32 reproduktory a dvěma subwoofery. Středová konzole se chlubí duální obrazovkou zobrazující informace o nejbližším okolí. Podlaha nabídne kombinaci hliníku a dřeva. Lavice ve třetí řadě je vyrobena z nezávislých mobilních částí, což znamená, že lze kdykoliv sklopit nebo z ní udělat dvě samostatná sedadla.

Mohlo by vás zajímat:  Nové MINI Cabrio Sidewalk láká nejenom na design

V motorovém prostoru stylového konceptu se prý nachází vznětový čtyřválec dCi 130 s točivým momentem 400 Nm. Automobilka prohlašuje, že nová pohonná jednotka je o 25% úspornější než jiný diesel s podobným výkonem. Krom toho jsou pod kapotou ještě dvě turbodmychadla. To první, menší, se spíná při nízkých rychlostech a to druhé, větší, naopak zase při vyšších rychlostech. Agregát je připojen k šestistupňové automatické převodovce EDC, která nabízí řazení s funkcí shift-by-wire, jež byla převzata z Formule 1.

##paris##

Mohlo by vás zajímat:  Opel Cascada dostane nový motor!

Zdroj: Renault