Rolls-Royce Wraith se představí v Ženevě

Na letošním ženevském autosalonu, který se uskuteční již za pár týdnů, si odbude světovou premiéru zcela nový luxusní model automobilky Rolls-Royce. Ponese jméno Wraith, a tak se dá směle předpokládat, že se bude jednat o opravdový přízrak! 

Automobilka Rolls-Royce tak navazuje na jména svých současných modelů Phantom a Ghost. Šéf společnosti Rolls-Royce Motor Cars Torsten Müller-Ötvös prozradil, že se na ženevském autosalonu představí již sériově vyhlížející Rolls-Royce Wraith. Jako vnadidlo pustila společnost do světa dvě fotografie, na kterých je zachycena vznášející se nehmotná soška Spirit of Ecstasy a hlavní linie střechy karoserie kupé. 

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari odhalilo nástupce modelu Enzo

Podle informací přímo od vedení společnosti se může veřejnost připravit na vůz, jenž je navržen s odvážným designem a nabídne výkonnost, jakou dosud vozy značky Rolls-Royce nezažily. Současně s tím má model Wraith definovat nadčasovou eleganci, která si udrží svůj styl po dlouhá desetiletí. Mimochodem, název Wraith se poprvé objevil u Rolls-Royce už v roce 1938. 

Rolls Royce si nechá odhalení vozu až na velké ženevské finále. Dle slov vedení automobilky se však dočkáme dalších informací již ve dnech 12., 19. a 26. února.  

Mohlo by vás zajímat:  BMW konečně představilo novou generaci M3 Sedan a novou M4 Coupé

Fotografie: Worldcarfans