Saleen představil vlastní interpretaci Tesly

Upravenou Teslu Model S už jsme viděl od kalifornské společnosti Unplugged Performance, která si však pohrála především se vzhledem. To Saleen, další z amerických úpravců a příležitostných výrobců, si s ekologickou modlou vyhrál o poznání víc.

Jeho sedan FourSixteen vychází z Modelu S P85, který však dostal více aerodynamickou karosérii s novou (zaslepenou) přední maskou, jinými nárazníky, nástavci prahů, zadním difuzorem a decentním zadním spoilerem. Na aerodynamiku sice nemají vliv, jinak však 21palcová kola s pneumatikami Michelin Pilot Sport 255/30 vypadají fantasticky. Kabina prošla o poznání menšími změnami, když se soustřeďují prakticky pouze na sedadla s čalouněním Alcantarou a perforovanou kůží, nové výplně dveří a kožený potah palubní desky s karbonovým dekorem. Typický centrální displej, přes který se ovládají všechny funkce auta, zůstal zachován.

O pohon by se měl start stejný elektromotor jako v klasickém Modelu S o výkonu 422 koní a točivým momentem 600 Nm. Saleen však slibuje lepší akceleraci i odezvu na plynový pedál, k čemuž mají pomoct příplatkový samosvorný diferenciál a finální převodový poměr 11,39:1. Všechny sedany od Saleenu dostanou lepší chladící systém, upravenou kontrolu stability a výkonnější brzdový systém. Podvozek dostal závodní tlumiče, lepší stabilizátory a tužší pružiny. Na přání je dodáván stavitelný podvozek, který lze přitvrdit pro sportovní jízdu a poté jej zase vrátit zpět do normálního stavu pro jízdu na silnici.

Cena auta, včetně základové Tesly,  začíná na 152 000 dolarech (cca 3 165 000 korun). Díky tomu, že se jedná o elektromobil dostanete v závislosti na státu USA dotaci od 7000 do 15 000 dolarů (cca 146 000 – 312 000 korun). Objednávky Saleen přijímá již nyní, hotového vozu se zákazník dočká 6-8 týdnů po potvrzení a přijetí objednávky.

Zdroj: Saleen