Škoda Enyaq iV získala cenu Golden Steering Wheel 2021 za nejlepší elektrické SUV

Enyaq Iv 061

ŠKODA ENYAQ iV získala prestižní automobilové ocenění Golden Steering Wheel 2021. Čtenáři odborného časopisu Auto Bild a listu Bild am Sonntag nejprve vybrali toto SUV jako jednoho ze tří finalistů v kategorii elektrických SUV. Během testovacích jízd na okruhu Lausitzring pak ENYAQ iV přesvědčil i odbornou porotu a úspěšně porazil své konkurenty svým celkovým dojmem.

Předseda představenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer zdůrazňuje: „Ocenění Golden Steering Wheel za rok 2021 pro model ENYAQ iV ukazuje, že naše vlajková loď s čistě elektrickým pohonem dokázala, coby typický vůz značky ŠKODA, přesvědčit čtenáře časopisu Auto Bild a Bild am Sonntag, i odbornou porotu. Jménem všech zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO děkuji za toto renomované automobilové ocenění. Jedno je jasné, náš ENYAQ iV je teprve začátkem a brzy na něj navážeme dalšími elektrickými modely.“

Mohlo by vás zajímat:  Do Ženevy míří elektrifikovaný Volkswagen Transporter

Cena Golden Steering Wheel oceňuje nejlepší automobilové novinky uplynulých dvanácti měsíců. V letošním ročníku si mohli čtenáři vybrat své oblíbence ze 70 modelů. Redakce poprvé rozlišovaly mezi vozy s konvenčním pohonem a elektromobily – například v kategoriích SUV a elektrické SUV. Celkem bylo uděleno dvanáct ocenění Golden Steering Wheel.

Čtenáři časopisů Auto Bild a Bild am Sonntag vybrali ze sedmi vozů nominovaných v kategorii elektrických SUV model ŠKODA ENYAQ iV jako jednoho ze tří finalistů. Díky tomu se bateriové SUV kvalifikovalo pro praktický test na okruhu Lausitzring, který se konal na začátku října. Hodnotitelé posuzovali jednotlivé modely podle různých kritérií, jako jsou jízdní vlastnosti, prostornost nebo výhled z vozu. Na porotu udělal ENYAQ iV v segmentu elektrických SUV nejlepší celkový dojem a jasně zvítězil nad dalšími dvěma finalisty.

Mohlo by vás zajímat:  Audi specifikovalo pohon R8 e-tron, do výroby ale nejspíše nepůjde

První čistě elektrické SUV značky ŠKODA definuje standardy

Model ENYAQ iV představuje doposud největší krok české automobilky v realizaci své strategie elektromobility. Jedná se o první sériový model značky ŠKODA, který je postaven na modulární elektrifikované platformě (MEB) koncernu Volkswagen. Vlajková loď modelové palety značky ŠKODA se vyznačuje emocionálním designovým jazykem a nabízí velkorysou nabídku prostoru, typickou pro vozy této značky. V interiéru nahradily klasické výbavové stupně nové designové varianty. Nová přehledná struktura nabídky umožňuje konfiguraci požadovaného vozu pomocí několika kliknutí. ENYAQ iV má pohon zadních nebo všech kol1 a s dojezdem přes 500 kilometrů1 v cyklu WLTP vyhoví i jako společník na dlouhé cesty.

Mohlo by vás zajímat:  Eko úzkost: Nedostatečná infrastruktura pro elektrická vozidla způsobuje stres u řidičů

ENYAQ iV získal pro značku ŠKODA už sedmé ocenění Golden Steering Wheel

První ocenění Golden Steering Wheel udělil časopis Bild am Sonntag v roce 1976. Od roku 2009 se na udělování cen podílí i Auto Bild, největší evropský automobilový magazín. ŠKODA se těší již ze sedmé ceny Golden Steering Wheel. Prvního úspěchu značka dosáhla v roce 1999 s modelem FABIA a její nástupce úspěch potvrdil v roce 2007. Druhá generace modelu OCTAVIA zvítězila v roce 2004 a druhá generace modelu SUPERB si toto ocenění zajistila v roce 2008. V roce 2017 zvítězil model KAROQ a v roce 2019 získal toto prestižní ocenění vůz KAMIQ.

Zdroj: TZ Škoda
Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora