Škoda má mistra Evropy v rally!

Dvě soutěže před koncem získala tovární posádka týmu Škoda Motorsport Juho Hänninen/Mikko Markkula letošní evropský titul. Na polské rally proto Škoda otestuje za volantem továrního vozu Fabia Super 2000 nového nadějného pilota – letošního finského rallyového mistra Esapekku Lappiho. 

Hänninen s Markkulou zvítězili letos ve čtyřech soutěžích evropského šampionátu – v Chorvatsku, Belgii, Turecku a na tragické Barum Czech Rally Zlín. Je to první titul mistra Evropy pro jezdce vozu Fabia Super 2000. Juho Hänninen se zároveň stal jediným pilotem na světě, který vyhrál titul šampiona IRC (2010), mistra světa SWRC (2011) a mistra Evropy. 

Škoda díky tomu otestuje na polské rally novou tvář – do tovární Fabie Super 2000 usedne letošní finský rallyový šampion Esapekka Lappi se spolujezdcem Jannem Fermem. Rally Rajd Polski patří k nejstarším podnikům vůbec a posádky zavede do oblasti Mazurských jezer. 

Esapekka Lappi neskrývá nadšení ze startu za tým Škoda Motorsport: „Dostat nabídku od továrního týmu je snem každého jezdce. Byť je to pouze na jedinou soutěž, je to další krok vpřed v mé kariéře. Škodovka dosáhla se svým vozem Fabia Super 2000 skvělých úspěchů a já pěvně doufám, že se předvedu v co nejlepším světle. Jsme s Jannem za tuto šanci moc rádi.“

Zdroj: Škoda Auto a.s. 

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Loeb s Peugeotem chce zajet rekord na Goodwoodu