Skupina PSA si dělá zálusk na luxusní automobilky. Koho chce získat?

Francouzská skupina PSA je poměrně známé jméno, jelikož pod ní spadají automobilky Peugeot, Citroën, DS a nově také Opel. Tím by to končit nemělo, jelikož podle posledních vyjádření se poohlíží i o dalších možnostech akvizice. A plány rozhodně nejsou nikterak malé. Právě naopak.

Koho chce PSA získat?

V několika vyjádřeních šéf PSA Carlos Tavares řekl, že se poohlížejí dále a že své portfolio chtějí doplnit dalšími značkami. Akvizice Opelu rozhodně nebyla poslední. Prozradil také, na jaké značky má PSA zálusk. Jména určitě překvapí, jelikož se jedná o poměrně známá, prestižní a luxusnější jména. Konkrétně se má jednat o Jaguar Land Rover.

Důvodem plánů je mimo jiné fakt, že Jaguar Land Rover není v současné době v nijak výrazně ziskovém období a přechod pod PSA by mohl znamenat opětovné nastartování růstu. Tedy pokud půjde vše tak, jako v případě Opelu, který v tomto vyjádření dával šéf PSA Carlos Tavares za příklad.

Konkrétní cíle nejsou

Zároveň ale dodal, že Jaguar Land Rover není jasně definovaný cíl. PSA je otevřena všem možnostem a i jiným akvizicím. Tato zmíněná je jenom jedna z možností. Z toho plyne, že i kdyby tento plán nevyšel, dá se očekávat, že se objeví jiná možnost spolupráce. Zda se něco rýsuje, to současné vedení pochopitelně prozrazovat nechce.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Honda Jazz zná svou evropskou podobu