Sportovnější BRZ tS a BRZ tS GT se představí v Japonsku

Automobilka Subaru začátkem tohoto týdne vypustila do světa pár snímků, na kterých jsou zachycené dvě části vozu Subaru BRZ s logem STI. To logicky mohlo pro většinu automobilových fanoušků znamenat, že se jedná o únik snímků chystané nejsilnější verze Subaru BRZ STI, ale bohužel není tomu tak.  

Značka Subaru chtěla zveřejněnými snímky dát světu najevo, že se opravdu chystá sportovnější varianta modelu BRZ, ale s verzí STI rozhodně počítat nemůžeme. Na stránkách se totiž krom fotek objevila i poměrně dost skrytá tisková zpráva, která oznamuje brzký příchod sportovně naladěného Subaru BRZ tS a ještě sportovnějšího BRZ tS GT-package. Oba modely si svou premiéru odbudou na autosalonu v Japonsku.
 
Zatím nemáme o novém Subaru BRZ tS moc dostupných informací, co však víme jistě, je to, že BRZ tS dostane sportovní balíček obsahující nový přední spoiler, širší boční prahy nebo  lepší brzdovou soustavu Brembo. Verze tS GT bude mít navíc sportovní sedadla Recaro, černá kola a nebo zadní křídlo z ukhlíkových vláken.
 
Pod kapotou BRZ tSBRZ tS GT lze očekávat známý 2,0litrový čtyřválcový motor, který vyvíjí 200 koní a 205 Nm točivého momentu. Subaru BRZ tS půjde do výroby už v říjnu tohoto roku, ovšem výroba bude omezena na 750 kusů.
 
Zdroj: 7tune