Tento víkend vyrazí policie do ulic. Víme, co se bude kontrolovat

Již tento víkend nás čeká velké dopravní akce, která bude zároveň tou poslední, která byla na letošní rok plánována. Jelikož se blíží Vánoce a řada lidí vyrazí autem do ulic, existuje zvýšené riziko dopravních nehod a dalších problémů. Právě proto byla na tento víkend dlouhodobě dopředu naplánovaná větší kontrolní akce, o které se mluvilo již začátkem listopadu.

Co se bude kontrolovat?

Pokud máte obavy z policejních hlídek a nechcete jim dát žádnou záminku k udělení pokuty, buďte připraveni. Víme, co vše se má při této akci kontrolovat. Primárně se policie zaměří na jízdu pod vlivem alkoholu a také jiných návykových látek. Připravte se tedy na to, že může být vyžadována zkouška na alkohol, ale i test na drogy. Hlavním důvodem pro kontroly tohoto typu právě tento víkend je i to, že se řada lidí vrací z vánočních večírků pod vlivem, nebo sedá do auta druhý den se zbytkovým alkoholem.

Dále bude kontrolována hlavně bezpečnost samotných pasažérů ve vozidla. Důraz bude kladen na to, zda má posádka vozu zapnuté bezpečnostní pásy a zda jsou děti správně umístěny v sedačkách. Tady má jít hlavně o činnost preventivního rázu, která má díky pravidelným kontrolám naučit každého účastníka silničního provozu to, že nepřipoutáním riskuje život jak svůj, tak i ostatních ve voze.

Kdy? Již tento víkend, v pátek a sobotu

Podle listopadových informací, které zazněly na setkání s auto/moto novináři by se měla daná akce konat právě tento víkend. Tedy v pátek 13. prosince a dále v sobotu 14. prosince. Pokud se chystáte na velké předvánoční nákupy, nebo na jiné cesty, počítejte s tím, že na svých cestách potkáte zvýšený počet policejních hlídek. Ty vás samozřejmě z důvodu kontroly mohou i nějaký ten čas zdržet. Kdo však má vše v pořádku, přijde skutečně jenom o čas. Kdo ne, může přijít i o body, nebo nemalé finanční prostředky.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora