Tipy na úklid automobilu

Car,disinfecting,service.,woman,disinfecting,and,cleaning,the,inside,handle

V našich autech mnohdy trávíme více času než doma. Proto se není čemu divit, že se z nich často stává tak trochu skladiště. Existuje ale pár jednoduchých triků, jak se nepořádku zbavíte raz dva a váš vůz bude vypadat zase jako ze žurnálu.

Zatočit je nutné s drobky od jídla, s prachem, s blátem a kamínky, které odpadly z našich bot, ale i s obaly od sladkostí, které tam “omylem” upustily vaše milované děti. Ať už máte rádi dokonalý pořádek nebo se třeba chystáte dát své auto na prodej, tyhle rady vám jistě přijdou vhod.

1.    Vysavač je klíčem k úspěchu

Než se pustíte do detailů, vezměte to nejdřív pěkně z gruntu. Vezměte si vysavač a začněte od podlahy. Vyndejte z auta koberečky a vysajte veškerý nepořádek pod nimi, nezapomeňte se zaměřit i na prostor pod dětskými sedačkami, kufr nebo přihrádky ve dveřích automobilu.

Mohlo by vás zajímat:  Zapnout a vypnout klimatizaci je třeba v úplně jiný okamžik, než si řidiči myslí

Tip: Koberečky a čalounění nejen důkladně vysajte, ale vezměte je i kartáčem a jarovou vodou, uvidíte, že budou jako nové.

2.    Pryč s prachem

Prach se udržuje především na palubové desce, kde je také nejvíce vidět. Jednoduchý trik, jak s ním rychle zatočit, je použít obyčejnou vodu s octem, kterou pomocí rozprašovače nanesete na palubní desku a pak jednoduše setřete hadříkem z mikrovlákna. Nezapomeňte ani na volant a ventilátory.

3.    Naleštěte okna i zrcátka

Možná se budete divit, ale okna nebývají špinavá jen zvenku, ale i zevnitř vozu. Vezměte proto přípravek na mytí oken nebo opět vodu s octem, nastříkejte na okna i zpětné zrcátko a důkladně otřete suchým hadrem nebo papírovou utěrkou. Z okna pak uvidíte jako nikdy.

Mohlo by vás zajímat:  Co dělat, když doslouží kopie BMW X5?

Tip: Leštěte přední sklo auta z jedné strany vodorovně a z druhé svisle, snáze tak pak odhalíte z které strany vám na skle zůstaly šmouhy, pokud sklo nebude dokonale čisté.

4.    Nezapomeňte na klimatizaci

Pravidelným čištěním klimatizace prodloužíte její životnost a uděláte i něco pro své zdraví. V klimatizace se totiž kvůli kondenzované vodě usazuje velké množství škodlivých bakterií a dalších mikroorganismů, které potom vdechujete. Na trhu seženete ke koupi velké množství setů pro desinfekci klimatizace i s návodem na správné použití.

Mohlo by vás zajímat:  Přestavba vozu na zemní plyn se může vyplatit, palivo vyjde levněji

5.    Provoňte interiér

Zapomeňte na syntetické vůně z čerpací stanice a provoňte své auto přírodní cestou. Pořiďte si esenciální oleje, které můžete rozptýlit buď pomocí difuzéru určeného přímo do auta, nebo pomocí vatových polštářků, které připnete na větrání.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora