Toto jsou důvody, proč je Bugatti La Voiture Noire nejdražším autem světa

00

Bugatti La Voiture Noire je označováno za nejdražší auto světa. Jeho majitel za něho zaplatí 11 milionů EUR plus příslušné daně. Vzhledem k ceně a unikátnosti se jedná spíše o sběratelský kousek, než auto do běžného provozu. A proč je vlastně tak drahé? Tady jsou hlavní důvody. Po přečtení zjistíte, že si Bugatti své ceny skutečně dokáže obhájit více než dobře.

Pouze jeden jediný kus

V tomto je vůz Bugatti La Voiture Noire zcela unikátní. Jedná se o tu nejlimitovanější edici, jaká jenom může existovat. Vyrobený je pouze jeden exemplář. Jeho majitel bude jediným člověkem na světě, který bude tento unikátní vůz vlastnit. To má pochopitelně vliv na jeho cenu.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari F12berlinetta dostalo balíček od Novitecu

Individuální design

Bugatti La Voiture Noire vznikl jako pocta předválečnému modelu s označením Type 57 SC Atlantic. Právě z něho auto také designově vychází. Oproti klasickým modelům Bugatti si tak lze všimnout mnoha výjimečností, které se logicky odrážejí také na ceně.

Jedinečný motor

I když bude stát auto po většinu času v garáži nového majitele, na dobrou motorizaci nelze zapomínat. Použitý je šestnáctiválec o objemu 8 litrů, který nabídne výkon 1 103 kW. Díky němu dokáže z nuly na stovku zrychlit za pouhé 2,4 sekundy. A maximální rychlost? Přes 400 kilometrů v hodině. To už je dobrý důvod, proč si za auto připlatit.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari FF na E85

Výhradně ruční výroba

Žádná sériová produkce na výrobních linkách. Vůz Bugatti La Voiture Noire byl vyrobený ručně, což se samozřejmě musí odrazit na jeho cenovce. Jak proto, že ruční práce je proti sériové výrobě drahá, tak i proto, že díky tomuto postupu dostalo auto pořádnou dávku originality.

Designové výstřelky

Ano, i to se podepisuje na ceně vozu. Jako jasný příklad můžeme uvést třeba dokonale vypadající černý lesklý lak, doplněný karbonovou linií. Mezi další zajímavý designový výstřelek můžeme zařadit i použité koncovky výfuku, kterých je hned šest. Na první pohled dává Bugatti La Voiture Noire najevo, že jeho zvuk bude opravdu unikátní.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora