Toyota 86 dostala s lehkou modernizací novou verzi

Vedle decentní modernizace Subaru BRZ došlo k téměř totožným změnám také u Toyoty 86. Záměrně píšu téměř, protože tou hlavní odlišností mezi oběma modely je uvedení designově poněkud kontroverzní verze style Cb.

Začněme ale standardní 86, která se dočkala upraveného elektronického posilovače řízení s lepší zpětnou vazbou a o něco málo tužšího šasi. V rámci individualizace přibyly nové dva nové odstíny červené a modré, v interiéru je navíc upravený dekory středové konzole. Od druhého stupně GT je ve standardní výbavě tempomat a audiosystém s osmi reproduktory. Pod kapotou pokračuje dvoulitrový Boxer o výkonu 200 koní, základní cena je 2 488 909 jenů (cca 512 000 korun).

Mohlo by vás zajímat:  Renault představil svou podobu modelů Logan/Sandero

Verze style Cb byla ve formě konceptu představena v loňském roce na tuningové výstavě v Tokiu a do sériové produkce se dostala téměř beze změn. Znamená to především kompletně novou přední část s oválnými světlomety a pořádně zakulaceným nárazníkem s centrálním nasávacím otvorem a pásy LED diod pro denní svícení. Stejně je podsvíceno i žebrování na boku karosérie, ze kterého též vyniknou nová litá kola a unikátní lakování karosérie. To může být na přání dvoubarevné. Zadní část se od standardního modelu prakticky neliší, pouze za příplatek je k dispozici výraznější spoiler.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Ford Mondeo oficiálně představen

V interiéru je místo broušeného dekoru palubní desky obložení ebenovým dřevem, upraven byl též přístrojový panel a kůží potažený volant působí o poznání luxusněji než ten klasický. V rámci změn je to ale vše – výbava odpovídá stupni GT standardní 86, pod kapotou je stále dvoulitrový Boxer o výkonu 200 koní s manuální či automatickou převodovkou. Do prodeje se luxusnější kupé dostane 23. dubna za základní cenu 4 180 582 jenů (cca 860 000 korun). Automat je o 82 473 jenů (cca 17 000 korun) dražší.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen připravuje vlastní konkurenci Mercedesu CLA

Zdroj: Toyota