Toyota 86 od Gazoo Racing

Gazoo Racing, známý to úpravce automobilů Toyota, představuje na právě probíhajícím tokijském Auto Salonu hned několik zajímavých modelů. Po šestiválcovém sedanu Mark X se podíváme na zoubek čtyřválcovému kupé 86.

To bylo upraveno i díky využití poznatků z 24hodinovky na Nürburgringu, které se Gazoo Racing samozřejmě zúčastnil. I díky tomu vypadá koncepční 86 téměř jako závodní stroj. Zvenku zaujme karbonové kapota, střecha a víko kufru, rozměrné zadní křídlo nebo specifický design kol. Pro ušetření hmotnosti, která je ve výsledku pouhých 1200 kg, byla všechna okna vyrobena z polykarbonátu.

Jakkoliv nemáme k dispozici detailní specifikace, výkon zážehového čtyřválce zůstal minimálně na sériových 200 koních a točivý moment na 205 Nm. Šestistupňová manuální převodovka přenáší výkon na zadní kola. Úpravami však na rozdíl od motoru prošel podvozek, který je nově sportovně naladěn. K lepším jízdním vlastnostem napomáhá mechanický diferenciál, o rychlejší zastavení se starají karbon-keramické brzdy. 

Zdroj: GRMN