Toyota modernizovala hatchback Aqua

Toyota Aqua je na japonském trhu celkem jasně nejprodávanějším hybridním automobilem i jedním z nejprodávanějších automobilů celkově. Modelový rok 2015 přináší drobný facelift, zaměřený především na milovníky barev.

Do nabídky se totiž dostalo hned několik nových odstínů, které rozhodně nejsou nudné. Tak například oranžový a růžový perleťový lak Crystal Shine, tmavě fialová metalíza nebo zelená metalíza jsou jen zlomkem z nabízených 14 barev karosérie. Vzhledové změny jsou znatelné především u světel na obou koncích modelu – ta přední mají nový tvar a LED diodové výbojky pro potkávací a dálková světla, zadní dostala novou strukturu i optiku. Úpravou však prošel i přední nárazník s novými mlhovkami a maskou chladiče. Interiér se chlubí především vylepšenou strukturou klavírního laku na středové konzoli a ve výplních dveří. Podobně jako vně, i uvnitř můžete vybírat z nových barev nejen čalounění, ale také obložení palubní desky. K dispozici je mimo jiné červená, černá, tmavě šedá, hnědá nebo modro-černá. 

Po technické stránce se nic moc nezměnilo. Aqua má pod kapotou zážehovou patnáctistovku v kombinaci s elektromotorem o kombinovaném výkonu 100 koní při spotřebě 2,7 l/100 km (dle japonského cyklu JC08). Mírným zlepšením se díky odlišně tvarovaným blatníkům vpředu i vzadu chlubí aerodynamika hatchbacku, zlepšila se i tuhost karosérie a naladění podvozku. Základní cena na japonském trhu je 1 761 382 jenů (cca 328 000 korun), dostupné jsou stupně výbavy L, S a G.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai ix35 Fuel Cell je nasazen do reálného provozu

Dost možná nejzajímavějším prvkem celé modernizace je uvedení verze X-Urban, vezoucí se na vlně módních crossoverů bez terénních ambicí. Ve městě se jistě bude hodit světlá výška zvýšená o 20 mm, stejně jako možnost spárovat až 11 laků karosérie se 33 kontrastními odstíny prvků jako střešní ližiny, spodní část předního i zadního nárazníku, maska chladiče a nástavce prahů. V každém případě dostanete 16palcová kola. Cena byla stanovená na 2 046 109 jenů (cca 380 000 korun). Na opačném konci nabídky stojí sportovně vypadající verze G-Sports s výraznou maskou chladiče, LED diodovými hlavními světlomety, tmavými litými koly, agresivními nárazníky a zatmavenými zadními světly. Cena je 2 377 963 jenů (cca 442 000 korun).

Zdroj: Toyota