V Německu se stále prodávají desítky nových modelů Lada Niva s normou Euro 6

Přidat na Seznam.cz

Není to zase až tak dávno, co se objevily informace o možných potížích s plněním emisních norem vozu Lada Niva. Ten je mnohými přitom považován za dokonalého pomocníka do terénu. Někteří vůz dokonce nazývají jako Land Rover Defender východu. Faktem je, že jde o osvědčený vůz vyráběný již od roku 1977. A je to právě celková jednoduchost daného vozu, která z něho dělá právě tak praktického pomocníka pro toho, kdo potřebuje vyrazit mimo zpevněné cesty.

Desítky modelů k prodeji v Německu

Právě v souvislosti s problémy s plněním přísných emisních norem se objevily zprávy, že sehnat nový model Lada Niva by mohlo být v budoucnu komplikované. Tedy pokud mluvíme o prodeji v rámci Evropy, odkud se má podle informací výrobce postupně stahovat. Tyto zprávy se netýkaly jenom naší země, ale i dalších v EU, včetně sousedního Německa, kde se Lada Niva přestala před několika měsíci prodávat.

Zdroj obrázku: Deinautokaufhaus.de

Jsou však prodejci, které mají stále dostatek zásob, kterými mohou uspokojit poptávku zákazníků po tomto jednoduchém, celkem levném, ale osvědčeném pomocníkovi do terénu. Jeden z německých prodejců hlásí, že má k dispozici hned třicet vozidel Lada Niva, které plní normu Euro 6.

Třicet vozů v různých provedeních

Škála vozidel nabízených k prodeji je u tohoto prodejce velmi rozmanitá. Jednu věc mají pochopitelně všechny vozy stejnou, a to motor o objemu 1,7 litru s výkonem 83 koní a točivým momentem 129 Nm. Zájemci si mohou vybírat z vozů jak ve třídveřovém, tak i pětidveřovém provedení. Nechybí také Lady v různých výbavových stupních, od základních, kde lze očekávat posilovač řízení nebo přední okénka v elektrice. U lepších modelů už jsou u modelu Lada Niva k dispozici třeba vyhřívaná přední sedadla, střešní ližiny, ale může to být také klimatizace, nebo hliníková kola.

Mohlo by vás zajímat:  Opuštěný Nissan se prodává za pakatel. Kdo ho koupí, může zajímavě vydělat
Zdroj obrázku: Deinautokaufhaus.de

Německý prodejce udává, že třicítka nabízených vozidel Lada Niva je zcela nových a jejich ceny se liší v závislosti na výbavě. Nejlevnější modely jsou k dispozici za 16 520, nejdražší končí na částce 20 520 euro. V přepočtu lze tedy novou Ladu Niva pořídit za částky v rozmezí zhruba 450 000 – 560 000 Kč.

Zdroj: Autorský text
Komentáře
Přidat na Seznam.cz

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora