Volkswagen Caravelle Business přichází na britský trh

Business je důležitý. Není business, nejsou peníze, proto je třeba pracovat i na cestách. Německá automobilka Volkswagen je si toho velmi dobře vědoma a pro své klíčové zákazníky připravila speciální edici modelu Caravelle, která právě nyní přichází na britský trh.

Volkswagen Caravelle Business byl postaven dle nároků na co největší pohodlí a prostor, který je potřeba v podstatě vždy. Zároveň si však z venku udržuje jistou nenápadnost. Speciální edici tak prakticky poznáte pouze podle předních xenonových světlometů, elektricky posuvných bočních dveří, ztmavených oken a 17“ litých kol.

Všechny důležité úpravy se nacházejí v interiéru. Šest plnohodnotných samostatných míst k sezení, čalounění kůží Nappa, dřevěné obložení, skládací stolek a lednice jsou prvky, které se mnohdy nenacházejí ani v kancelářích velkých finančních center. Samozřejmostí je připojení k internetu pomocí Wi-Fi, Bluetooth konektivita, informační systém s velkým displejem a satelitní navigací. Komunikaci v autě pak usnadňuje mikrofon, umístěný nad každým že šesti luxusních křesel.

Pod kapotou se zabydlel přeplňovaný naftový čtyřválec o objemu 2,0 litru. Maximální výkon 132 kW je posílán na kola skrze osmistupňový automat DSG, točivý moment graduje hodnotou 400 Nm. Papírová kombinovaná spotřeba činí 8 litrů nafty na 100 kilometrů.

Mohlo by vás zajímat:  Ferrari F70 se nepředstaví v Detroitu, v úvahu připadá Ženeva!

Volkswagen Caravelle Business je ve Velké Británii dostupný od 53 856,- liber. Za příplatek 2213,- liber je k dispozici rovněž verze s pohonem všech kol 4Motion.