Volkswagen oživuje označení GSR

Před čtyřiceti lety měl na chicagském autosalonu premiéru žlutočerný Volkswagen Brouk s označením GSR (Gelb Schwarzer Renner = žlutočerný závodník). Letos má na stejném autosalonu premiéru retro nástupce. A vypadá skoro stejně jako jeho předchůdce!

Moderní reinkarnace nabídne také kombinaci žluté základové barvy a černé barvy na kapotě, střeše a víku kufru, avšak na rozdíl od starého Brouka může být nový Beetle GSR vyveden ještě v kombinaci stříbrné a platinové barvy. Design pak doplňují nárazníky či prahy z verze R-Line a 19-ti palcová kola Tornado. Některé prvky verze R-Line čekejte také uvnitř, kde navíc s černým čalouněním kontrastuje žlutá nit. 

Pod kapotou už není padesátikoňový motůrek jako u předchůdce, nýbrž moderní přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 210 koní, který je spojen se 6-ti stupňovým manuálem nebo automatem DSG. Zrychlením (7,3 s) ani maximální rychlostí (238 km/h) už sice stařičký originál konkurovat nemůže, stylu má ale na rozdávání. 

Jestli se podobně stylové auto povedlo vytvořit i tentokrát můžete zjistit třeba již tento víkend na autosalonu v americkém Chicagu. A pokud se tam nedostanete, podívejte se alespoň na povedené fotky do naší galerie, které zachycují jeden z 3500 kusové série tohoto modelu. 

Mohlo by vás zajímat:  Opel představil předsériovou verzi sportovního Adama S