Volkswagen ukázal i druhou variantu dodávky Caddy

Jen měsíc po světové premiéře krátké verze dodávkového nebo osobního Volkswagenu Caddy v polské Poznani přichází na řadu praktičtější provedení Maxi. To je o 47 cm delší než standardní provedení a pyšní se též o 32 cm delším rozvorem náprav.

Výsledkem větší karosérie je nejen objemnější zavazadlový prostor, ale v osobní verzi Life též možnost převážet až sedm pasažérů ve třech řadách sedadel. S všemi sedadly na svém místě má kufr základní objem 530 litrů, po vyjmutí třetí řady sedadel naroste na 1350 litrů a po vyjmutí i druhé řady sedadel se „bezedná“ díra zvětší až na gigantických 3700 litrů! Užitková verze se v kombinaci s příplatkovým paketem Flex Plus chlubí nákladovým prostorem o objemu 4,7 m3 a užitečnou hmotností 1005 kg včetně řidiče.

Pod kapotou může být jedna z pětice motorizací, plnící emisní normu Euro 6. Ze zážehových motorů je to litrový tříválec TSI o výkonu 102 koní nebo čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 125 koní, naftový motor TDI ve třech verzích je dodáván pouze s dvoulitrovým objemem a výkonovým rozpětím 102 – 150 koní

Ačkoliv se jedná o spíše užitkové vozidlo, nezapomíná německý výrobce ani na bezpečnost. Součástí výbavy je tak systém sledování okolí vozidla včetně funkce nouzového brzdění City, pracující v rychlostech pod 30 km/h, multikolizní brzda a v případě osobního provedení též boční a hlavové airbagy. Za příplatek je k dispozici asistent dálkových světlometů, rozpoznávání únavy řidiče, parkovací asistent pro podélné i kolmé parkování nebo adaptivní tempomat, který pracuje rychlostech do 30 do 160 km/h v případě manuální převodovky, respektive od 0 do 160 km/h v případě automatu DSG. V kombinaci s automatem navíc tempomat dokáže zpomalovat vozidlo až do úplného zastavení, například na konci dopravní kolony nebo při popojíždění v městském provozu.

Design exteriéru i interiéru se shoduje s kratším sourozencem, není však na škodu připomenout, že se ve výbavě může objevit audiosystém Composition Colour nebo multimediální systém Composition Media s rádiem, navigací Discover Media a příplatkovou zadní kameru. Předprodej nového Caddy Maxi bude na českém trhu zahájen během druhého čtvrtletí letošního roku, první dodávky proběhnou během září letošního roku. Tuzemské ceny zatím neznáme, ty německé však startují na 18 590 eurech bez DPH (cca 510 000 korun) za dodávku a 18 960 eurech bez DPH (cca 520 000 korun) za osobní provedení.

Zdroj: Volkswagen

Komentáře