Wraith – nový přírůstek britské automobilky

Před samotnou premiérou nového modelu, odvozeného z modelu Ghost, zveřejňovala automobilka Rolls-Royce postupně teasery. Samozřejmostí byly i ilustrace nového kupé. Na osmdesátém třetím ročníku ženevského autosalonu se představil nový Rolls-Royce Wraith, který je v podstatě Ghost Coupé.

Aristokratický Wraith vychází z limuzíny Ghost, to je patřičné od přídě až po A-sloupky. Poté se tu vyskytují pouze dvoje velké dveře a svažující se střecha typu fastback. V porovnání s modelem Ghost je o 130 mm kratší, 40 mm širší a 43 mm nižší. Rozvor náprav byl zmenšen o 183 mm. Interiér disponuje čtyřmi sedadly, dřevěným lemováním, koženým čalouněním, kovovými akcenty a stropem s diodami ve stylu hvězdné oblohy.

Mohlo by vás zajímat:  Jaguar staví pět prototypů C-X75

V motorovém prostoru se nachází 6.6litrový dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o výkonu 624 koní a krouticím momentu 800 Nm. K motoru je připojena osmistupňová automatická převodovka, která bude využívat data GPS k zjištění, zda pro danou cestu používá správný převod. Luxusní kupé zrychlí na stovku za 4,4 sekundy. Pro zlepšení přilnavosti inženýři vyztužili zavěšení a přidali nový řídicí systém, který mění svůj odpor v závislosti na rychlosti auta. Majitelé jej sice nebudou vyměňovat za Lotus Elise, Wraith ale vypadal relativně schopně, když byl testován na Nürburgringu.

Mohlo by vás zajímat:  Sériový Disco Volante nabídne motor z Alfy 8C

Rolls-Royce Wraith by se měl začít prodávat na britském trhu letos na podzim a cena bude startovat na částce okolo 215.000 liber (cca 6,3 milionu korun).

Zdroj: Rolls-Royce