Ženevský autosalon představil elektrickou Škodu Vision iV

Na ženevském autosalonu byl u stánku Škoda asi největším hitem a objektem pozornosti návštěvníků nový koncept modelu Vision iV. Ten zaujme nejen svým vzhledem, ale i výkonem. Má pod kapotou přes tři stovky koní a disponuje pohonem všech kol. Pojďme se tedy na Vision iV podívat zblízka a představit si ho.

Co můžeme od Vision iV očekávat?

Poměrně velké auto o délce 4 665 mm má linii dveří ve stylu kupé a samozřejmě dva páry dveří, jejichž ovládání je řešeno dotekem. Zrcátka jsou nahrazena kamerami a vůz má schopnost komunikace s dalšími auty na silnici i s konkrétními prvky infrastruktury jako například s dopravními centry. Co se týká výkonu, tak je třeba si uvědomit, že se jedná o slibované parametry a nikoliv o reálné provedení vozu. Údaje jsou však velice slibné.

  • Dva elektromotory s kombinovaným výkonem 225 kW = 306 koní
  • Kapacita baterie je 83 kWh a dojezd až 500 km na jedno nabízí
  • Během 30 minut proběhne nabití na 80%
  • Z 0 na 100 za 5,9 s a maximální rychlostí 180 km/hod

Interiér vozu

Chybějící středový tunel dává interiéru vyrobenému ze dřeva i ekologického mikrovlákna celkově dojem velké prostornosti. Dvouramenný volant je doplněný nápisem škoda, nikoliv logem, a má na sobě přepínání jízdních režimů. Přední sedadla jsou otočná a jejich pohodlné sedáky jsou potažené materiálem zvaným Dinamica.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora