Peugeot 208 na ženevském autosalonu je jedním z nejkrásnějších vozů

Na autosalonu v Ženevě roku 2019 se představil model Peugeot 208. Podle hodnocení se umístil na šestém místě v anketě Auto roku 2019. Tento městský hatchback byl vytvořen hned v několika variantách – od obyčejného modelu Allure až po čistě elektrickou verzi e-208. To, na co Peugeot 208 láká, je jeho velice atraktivní vzhled. Tento vůz má opravdu silnou konkurenci ve svém předchůdci – modelu 206.

Malý hatchback s šikovným vzhledem

Velikostně se jedná spíše o menší hatchback, který má omezený nástupní prostor vzadu. Ten je také důvodem, proč je nastupování do vozu poněkud komplikovanější. Posed je oproti ostatním hatchbackům nízký posed – ten se ale dá poměrně snadno korigovat. Výhodou je také dostatečný prostor nad hlavou, který umožňuje flexibilní nastavení výšky sedačky pro jakkoli vysokou osobu. Sedadlo řidiče je dostatečně dlouhé – možná na úkor cestujících, kteří cestují vzadu. Zde se jednoduše na pohodlí cestujících příliš nemyslelo, protože nemáte téměř žádnou rezervu pro kolena.

i-Cockpit Peugeotu 208

Volant musí být nízko, aby řidič mohl sledovat celou obrazovku na přístrojovém štítu. Technologické řešení je ale velice povedené, a to včetně kvality obrazu. Pro nového řidiče to bude chtít nějaký čas, aby si na takový i-Cockpit zvyknul, toto zvykání ovšem velice usnadní právě kvalitní digitální přístrojový panel.

 

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora