Acura modernizovala sedan ILX

Během posledního roku se v segmentu nižší střední třídy objevilo v Americe hned několik silných německých hráčů. To se samozřejmě nelíbí stálicím tohoto segmentu, mezi které se řadí také Acura. A právě dceřiná společnost Hondy přispěchala s faceliftem sedanu ILX, konkurenta CLA nebo A3.

Vzhledové změny jsou patrné především v předních partiích, kde nové masce chladiče dělají společnost LED diodová světla, označovaná u Acury jako Jewel Eye. Nová jsou i světla vzadu, rovněž vybavená moderními diodami. Nabídka litých kol obsahuje modernizované sedmnáctky. Úplnou novinkou v nabídce ILX je verze A-Spec s 18palcovými koly, spoilerem na víku kufru, nástavci prahů, mlhovkami a černým interiérem s šedým prošíváním a červeným podsvícením přístrojového panelu. 

Mohlo by vás zajímat:  Peugeot připravil speciální edici 208 pro milovníky hudby

Interiér všech verzí se dočkal nové kontrastního prošívání a stříbrných dekorů. Mnohem zajímavější je však středová konzole složená z osmi- a sedmipalcového dotykového displeje, přičemž v nejvyšším stupni Premium dostane ILX navigaci, která funguje na základě kompatibility infotainmentu a zákazníkova iPhonu. Další novinkou jsou bezpečnostní asistenty, jako adaptivní tempomat, monitoring jízdy ve správném pruhu, zadní kamera nebo samočinné brzdy, pod souhrnným označením AcuraWatch

Pod kapotou najdeme nový zážehový dvoulitr i-VTEC o výkonu 204 koní s točivým momentem 243 Nm, který nahrazuje předchozí čtyřválec o objemu 2.4 litru a překonává jej o 52 koní a 54 Nm. Jednotka spolupracuje taktéž s novým osmistupňovým dvouspojkovým automatem.

Mohlo by vás zajímat:  Renault omladil svůj největší sedan Latitude

Zdroj: Acura