Agresivní řidiči jsou na silnicích rizikem. Prozradí je typické znaky

38744

Vyrazit na silnici je vždycky risk. Vždy musíte mít na paměti, že ne všichni kolem vás budou řídit opatrně a podle pravidel. To je největší riziko, když ráno se dáte za volant, protože kvůli agresivnímu řízení ostatních může snadno dojít k nehodě. Jakmile zahlédnete na silnici agresivního řidiče, měli byste se od něj držet dál. Poradíme vám, jak takového řidiče poznat na první pohled.

Vysoká rychlost při řízení

V první řadě jde většinou o řidiče, kteří jezdí velmi rychle i v obci. Právě tohle je chování, které hodně zvyšuje riziko dopravní nehody. Agresivní řidiči mnohdy nedodržují doporučenou rychlost v obci ani mimo ní. Setkat se s nimi můžete také na dálnici, kde mají mnohem větší možnosti pro rychlou jízdu.

Mohlo by vás zajímat:  Bavorák nebo Opel: Sprint známých aut z osmdesátek má překvapivého vítěze

Špatný odstup

Příliš malý odstup může velmi snadno způsobit, že do vozu narazíte. Nezáleží na tom, jestli se drží těsně za vámi nebo se vám snaží vybrzdit. Druhá možnost je ještě nebezpečnější, protože do vás může narazit i vůz za vámi, který s touto situací nemá nic společného.

5269
Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé předjíždění

Agresivní řidiči také velmi často předjíždí jiné vozy a dělají to rychle. Mnohdy se snaží předjet také několik aut najednou. Podle toho je jednoduše poznáte a měli byste se od nich držet daleko. Nezodpovědné předjíždění vede k nehodám, protože přes několik vozů nevidí do protisměru.

Mohlo by vás zajímat:  Nová pneumatika Firestone Winterhawk 4 umožní užívat si zimu naplno

Nedodržování pravidel silničního provozu

Obecně platí, že agresivní řidiči nedodržují pravidla silničního provozu. Nezáleží na tom, jestli jde o předjíždění, rychlou jízdu nebo jízdu na červenou na semaforech. Jestli vidíte někoho viditelně nezodpovědného, musíte si na něj dávat pozor. Tito lidé představují riziko nejen pro sebe, ale také pro všechny okolo.

Prudké brzdění a kličkování

Někteří řidiči si myslí, že mohou kličkovat na silnici, protože je to zábavné. Ve skutečnosti je to velmi nebezpečné. Zároveň se rychle rozjíždí a také velmi rychle brzdí. Jakmile máte někoho takového před sebou, můžete do něj narazit během pár vteřin. Vždy si na takové řidiče dávejte pozor a snažte se od nich držet co nejdál.

Zdroj: https://www.courtlaw.com/blog/most-common-types-of-aggressive-driving/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora