Při přípravě vozu na jaro je důležité také jeho důkladné vyčištění

2149193568

Důkladné čištění vozu po zimě je klíčové pro jeho spolehlivé používání. Zima nechá na vašem voze hodně silniční soli, nečistot i bláta. Lak vašeho vozu může být poškozený a vyčistit jistě bude chtít také interiér auta. Poradíme vám, jak se postarat o důkladně čištění vozidla po zimě krok za krokem. Není na tom nic těžkého, ale hodně vám to po zimě pomůže.

Připravte si vybavení

Jednou možností je zajet do profesionální myčky. Můžete navštívit i samoobslužnou myčku, kde si zvolíte přesně programy, které vám budou vyhovovat. Jestli budete vůz čistit doma, budete potřebovat hadici s tryskou, houbu, čisticí prostředek na vůz, měkký kartáč a měkké hadry.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří nechávají provonět interiér auta vonnou svíčkou. Ví, že auto nezapálí

Důkladné umytí auta

Nejdřív celé auto opláchněte čistou vodou. Potom odstraňte hrubé nečistoty, podívejte se na poškrábaný lak a pusťte se do samotného mytí. Začněte vždy od střechy a postupujte k pneumatikám. Jakmile bude vše důkladně umyté, znovu vůz opláchněte čistou vodou.

2149212211
Zdroj obrázku: Freepik

Sušení a leštění

Po umytí použijte měkké hadry z mikrovlákna a vysušte celý povrch vozidla. Máte-li zájem, můžete použít také leštidlo nebo vosk na auta. Nejen, že bude auto vypadat nádherně, ale také ho ochráníte před dalším poškozením během horkých měsíců. Nezapomínejte proto také na ošetření voskem.

Mohlo by vás zajímat:  Vybíráme tažné zařízení pro Škoda Karoq

Čistý interiér

Nezapomínejte také na vnitřní část vozu. Vyndejte všechny koberečky, pořádně je vyčistěte a vysajte vysavačem. Sedačky, pásy i palubní deska si zaslouží důkladné vyčištění. Všechno na jaře musí být čisté, krásné a voňavé. Díky tomu se vám bude lépe řídit.

Kontrola vozu

Nakonec proveďte také kontrolu funkčnosti celého vozidla. Pneumatiky, stěrače, světla, motor, klimatizaci, chladicí systém, baterii i další součástky vozu. Potom budete mít jistotu, že je nejen dokonale čisté, ale také dokonale funkční. Děláte po každé zimě také důkladnou kontrolu a čištění svého vozítka, anebo si na to nikdy nenajdete čas?

Zdroj: https://haynes.com/en-us/tips-tutorials/how-clean-salt-and-grime-car-after-winter
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora