Alfa Romeo 4C dostala malý výkonový upgrade

Italského úpravce Lazzarini Design myslím nemusíme dlouho představovat. Na malé připomenutí tak bude stačit, že to jsou šílenci z této firmy, kteří do malinkého Fiatu 500 narvali osmiválec Ferrari. Jejich poslední dílo sice trochu povyrostlo, osmiválce se vzpínajícím se koníkem se však nevzdalo.

4.3litrový osmiválec v útrobách Alfy Romeo 4C Definitiva je však ještě navíc posílený dvojicí turbodmychadel Hennessey, což zajišťuje až takřka absurdní výkon 748 koní a točivý moment 720 Nm. Celé dílo by mělo vážit 955 kg, takže se bez nejmenších pochyb jedná o Alfu s nejlepší poměrem výkon/hmotnost na světě. To ostatně dokazuje zrychlení na 96 km/h za 2,5 sekundy a 1/4 míle za 9,5 sekundy při rychlosti 220 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Fiat Dino Coupé hledá šikovného majitele

Aby bylo možné podobnou raketu vůbec udržet na kolech, dostala 4C Definitiva rozšířenou karosérii, obsahující nové nárazníky, pořádně nabobtnalé blatníky, jiné prahy dveří a mohutné zadní křídlo. Kryt motoru dostal odvětrávání, v přední části najdete karbonový splitter a zadní nárazník dostal integrovaný difuzor s centrální dvojitou koncovkou výfuku. Co je na autě asi nejvíc interesantní, to je možnost zvolit si klasické bílé lakování s designem Martini.

Model je zatím stále ve vývoji a podle odhadů úpravce by prvotní prototypy měly přijít na na asi 250 000 euro (cca 6,9 milionu korun).

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 911 Turbo a Turbo S oficiálně - Fotky, video, informace

Zdroj: Lazzarini Design