Audi a Hyundai uzavřelo spolupráci ohledně vývoje vodíkových vozů

Jihokorejskou automobilku Hyundai a německou značku Audi můžeme řadit mezi dva největší výrobce automobilů, kteří věří v budoucnosti vodíkových automobilů. Spojili tak síly a uzavřeli víceleté partnerství ohledně vývoje vodíkových vozů.

Na začátku dohody je zmíněno, že Hyundai poskytne Audi díly a know-how, které získaly při vývoji modelů ix35 Fuel Cell a Nexo. Navíc Audi dostane dodavatelský řetězec Hyundai FCEV. Uzavřená víceletá dohoda se vztahuje také na značku Kia a mateřskou společnost Audi, čili Volkswagen. Všichni zmínění zástupci tak mohou vzájemně využít technologie. Délka dohody nebyla stanovena, ale automobilky tvrdí, že partnerství zlepší jejich pozici na trhu FCEV a zároveň posune celkově technologie.

Obě značky vzájemně pronesly: „Jsme přesvědčeni, že partnerství Hyundai a Audi bude přínosem FCEV pro světovou společnost.“ Člen představenstva Audi, Peter Mertens, dodal, že pro vývoj dalších vodíkových vozů je zapotřebí partnerství.

Hyundai má o kousek navrch oproti Audi, neboť uvedl na trh už pár modelů s palivovými články. Zatímco Audi stále pracuje na prvním modelu a hodlá ho představit v sériovém provedení na začátku příští dekády, mělo by jít o sportovní SUV.