Audi A7 od B&B Automobiltechnik.

Svou práci mám rád, a přestože tím pádem tíhnu ke všemu, co má kola a volant, začal jsem postupem času pociťovat odpor k většině aut s přídomkem TUNING. Samozřejmě, že se na povedenou a decentní úpravu sportovního vozu rád podívám, limuzíny jsou však tím typem vozů, kterému i sebemenší zásah více méně uškodí. Stejný osud potkal i tuto nebohou Audi A7, která se postavila do cesty firmě B&B Automobiltechnik.

Uznávám, předešlý odstavec nevypadá pro tuningové vozy z mého pohledu moc slibně, sami však uznejte, že minimálně zde se úpravce opravdu přehmátnul. Falešné otvory pro odvod teplého vzduchu v předních blatnících, fólie zadních oken, ošklivá litá kola o velikostech 19-21“ a všemu tomu nasazuje korunu matná fólie víka zavazadlového prostoru společně s chromovanými podpoložkami pod SPZ. Uznejte sami, toto vrcholní manažeři opravdu nechtějí.

Jak je tomu se změnami uvnitř bohužel nevím, doufám ale, že zde ruka úpravce nenapáchala škody. Audi totiž interiéry umí především díky spojení kvalitní kůže, dřevěných dekorů, prvotřídních plastů a dokonalého zpracování. To je receptem na spokojenou posádku.

Mohlo by vás zajímat:  Zmodernizovaná Audi Q5 v úpravě ABT

Pod kapotou vyobrazeného vozu se nachází třílitrový benzínový šestiválec TFSI o základním výkonu 220 kW. Zde se však objevuje snad jediná skutečně dobrá stránka tuningu. Tou jsou výkonové balíčky, které díky úpravám řídící jednotky, výfukové soustavy nebo třeba plnícího tlaku turbodmychadla posunou jednotku o několik úrovní dál.

Firma B&B Automobiltechnik nabízí pro Audi A7 a motor 3,0 TFSI možnost úpravy na 283, 300 nebo 313 kW, s čímž se také mění hodnota maximálního točivého momentu na 490, 520 a 540 Nm.

Nezapomnělo se však ani na starý, dobrý a hodně rozšířený naftový šestiválec 3,0 TDI. Zde může být původní výkon 180 kW vyšroubován až na 239 kW a 640 Nm točivého momentu.

Ať si však vyberete kterýkoliv z nabízených balíčků, neprohloupíte. Díky každému z nich totiž zmizí Audi A7 od B&B Automobiltechnik z dohledu dříve, než se kolemjdoucím stihne udělat nevolno.