Audi si registrovalo nové názvy, chystají se ostrá SUV i luxusní crossover

Nedávno přišla automobilka Audi s oznámením o uvedení jedenácti nových modelů na trh v příštích letech. Samozřejmě, že zatím internetem kolují pouze domněnky, avšak ze zveřejněných informací můžeme předpokládat, že většina modelů by měla patřit mezi crossovery a SUV.

Možná se chystá odpověď pro Mercedes, který letos přivítá nové GLA 45 AMG. Příkladem může být registrace modelové řady SQ2. Že by to byly první krůčky k nové rychlejší verzi malého SUV Q2? Pokud stále nemáte představu o tom, jak by mohla vypadat, zkuste si najít Crosslane Coupé Concept z roku 2012.

Mohlo by vás zajímat:  Podle neoficiálních zdrojů vyvíjí Honda nástupce S2000

Dále Audi zaregistrovalo značku SQ4, to nejspíše bude ostrá verze Audi Q4, na jejíž představení se můžeme těšit už za měsíc. Jejím přímým rivalem by měl být Range Rover Evoque. Dále jsme zaslechli zmínky o označení Q9. To naznačuje záměry v segmentu luxusních SUV, kde jen Q7 nestačí. Jestli se dočkáme i mezistupně v podobě Q8, to se ještě uvidí. Pozornost si také zaslouží registrace „f-tron, z čehož můžeme usoudit další vývoj v oblasti alternativních pohonů a doplnění řad e-tron (elektro-hybrid) a g-tron (CNG).

Mohlo by vás zajímat:  Opel Insignia nové generace se představí v polovině roku 2013

Zatím se jedná pouze o spekulace, ale i tak můžeme tušit, kam se Audi v budoucnu chce posunout, ať už se bude jednat o koncepty, nebo konečné produkční automobily. Tyto manévry s registracemi různých označení automobilky často praktikují v zájmu ochrany svého know-how.

Zdroj: Audi