Automobilka Audi představila dospělejší verzi svého vozu A1

Spousta automobilek se v poslední době silně opřelo do svých crossoverů, a tak Audi představuje svou novinku. Jde o zvýšenou verzi jejich nejmenšího modelu označeného jako Audi A1. Oproti jiným zvýšeným verzím dostal unikátní název, jmenuje se „citycarver“.

Černá ovce

Nový crossover je tak trochu černá ovce rodiny. Na rozdíl od jiných crossoverů nemá pohon všech čtyř kol a tuto možnost nenabízí ani za příplatek. Nový citycarver je zkrátka crossover, který vám zajistí lepší výhled a snazší nastupování, to je vše. Tedy skoro vše.

Oproti své běžné verzi A1, která je určena primárně na silnice, dostal nový crossover zvýšený podvozek o 40 cm, což je pro auto do terénu jistá výhoda. Nebude to ale žádný terénní válečník. Dle automobilky je to auto, které s dobrým obutím dokáže zvládnout pouze lehce drsný terén. Kromě zvýšení kol získal nový model také nové nárazníky a celkové oplastování.

Do terénu se strachem

I přes všechny změny to ale není auto do terénu a raději s ním zůstaňte na silnicích, a to i přes všechny oznámení a prohlášení výrobců.  Vystrčené konce prahů a zvláštně tvarované konce nárazníků to potvrzují. Všechno tohle v terénu zničíte.
Kola jsou šestnáctipalcové a vůz bude dostupný v devíti barvách. Kromě základní nabídky bude k mání také speciální odstín oranžové a šedivé tzv. Edition One. Tu si bude možné pořídit pouze v prvních měsících výroby.

Motor a změny

Interiér kopíruje svého bratříčka. Nic se nemění. Můžete narazit na spoustu digitálních budíků a moderních vychytávek, včetně možností připojení mobilních zařízení, online sdílení dat a všeho ostatního, co už se dnes stalo samozřejmostí.

Motory ještě výrobce nepředstavil, ale jelikož je vůz pouze zvýšená verze modelu A1, neočekáváme, že by nabízel něco jiného než doposud. Pravděpodobně tak uvidíme tříválec 1,0 TSI s výkonem 95-116 koní nebo čtyřválec 1,5 TSI o výkonu 150 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Vauxhall VXR8 Tourer jako nejrychlejší kombi v historii značky

Tak to by bylo. Crossover, který ve výsledku zůstává stejný, jako model, ze kterého vychází. Zvýšení podvozku z něj terénní vůz nedělá a nic dalšího už vlastně nenabízí. Pokud se vám líbí model A1, ale zdá se vám nízký, tento crossover bude přesně pro vás, pokud ale chcete auto do terénu, raději ne.

Komentáře

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora