AvtoVAZ představil modernizovanou Ladu Priora

AvtoVAZ po přechodu pod Renault pomalu začíná produkovat nové modely. Po druhé generaci modelu Kalina a nových modelech GrantaLargus se modernizace dočkala vlajková loď Lady, model Priora

Vzhledové změny jsou více než kosmetické – nové jsou oba nárazníky, maska chladiče, boční blinkry jsou nově ve zpětných zrcátkách a především se objevuje funkce denního svícení. I nadále jsou k dispozici tři karosérie – klasický sedan, pětidvéřový hatchback a praktické kombi Universal. 

Největší změny však registrujeme v interiéru, kde doslova nezůstal kámen na kameni. Nový je tříramenný volant, sedadla, středová konzole i přístrojový panel. Lada slibuje kvalitnější a na dotek příjemnější materiály, vyšší kvalitu dílenského zpracování a především líbivější design. Středová konzole už není pouze masivní kus plastu, ale je „ozvláštněna“ pomocí lesklých černých ploch nebo chromovaných prvků. Vůbec poprvé se do modelu Priora dostává multimediální systém se sedmipalcovou dotykovou obrazovkou, který je možné propojit s chytrým telefonem. Ve vyšší konfiguraci výbavy bude displej obsahovat také navigaci. 

Mohlo by vás zajímat:  Venucia připravuje prodej levného hatchbacku

Zapracovalo se také na bezpečnosti – Priora může být nově vybavena tempomatem s omezovačem rychlosti, bočními airbagy a stabilizačním systémem. Tyto prvky doposud neznala. Dveře dostaly posílené nosníky, takže mohou lépe absorbovat případný boční náraz. 

Pod kapotu se nastěhoval nový vrcholný motor o objemu 1.6 s výkonem 106 koní. Jednotka tak doplňuje starší verze téhož motoru s osmi ventily a výkonem 81 koní (ne pro kombi), respektive šestnácti ventily a výkonem 98 koní. Standardem pro všechny tři motorizace je pětistupňová manuální převodovka, která však může být nahrazena příplatkovým automatem, a pohon předních kol. 

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi představilo americkou specifikaci nového malého auta

Prodej modernizované Priory se na ruském trhu rozběhne již tento měsíc, přičemž v nabídce budou tři výbavové stupně – Standard, Norma a Lux. Základní cena sedanu je 347 600 rublů (cca 203 000 Kč), hatchbacku 353 600 rublů (cca 207 000 Kč) a kombi 375 600 rublů (cca 220 000 Kč). 

Zdroj: Lada