Bentley chystá nový sportovní koncept

Mít ve svém portfoliu supersportovní model je snem každého výrobce, ovšem ne každý na to má prostředky, zkušenosti či dostatečnou oporu ve vedení společnosti. Takové automobilce Bentley by se supersport hodil jako sůl. Přeci jen model Continental GT se svou mamutí váhou se řadí i přes svůj výkon do úplně jiné kategorie.

V novinářských kuloárech se mluví o tom, že tato britská automobilka na svém konceptu usilovně pracuje a že první oficiální představení se odehraje již příští měsíc na Mezinárodním autosalonu v Paříži. Není se ani čemu divit. Automobilka plánuje vyrábět a prodávat až 15 tisíc vozidel ročně. K tomuto číslu má dopomoci jak nová generace výše zmíněného Continentalu a limuzíny Mulsanne, tak plánované SUV EXP 9 F. Supersport s výkonem nad 650 koní by pak byl opravdu působivou třešničkou na dortu.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz SLS AMG Black Series konečně oficiálně

Zatím posledním opravdu zajímavým počinem automobilky Bentley byl koncept nazvaný Hunaudières z roku 1999. Vozidlo bylo postavené na platformě Lamborghini a o pohon se staral masivní šestnáctiválec o zdvihovém objemu 8,0 litrů, jenž disponoval výkonem 465 kW (632 koní) při 6000 otáčkách za minutu a točivým momentem 760 Nm při 4000 otáčkách. Pohonná jednotka byla propojena s pětistupňovou manuální převodovkou, která vozidlu udělovala maximální rychlost 350 km/h. Z výroby nakonec nebylo nic. My dnes ovšem víme, že tento koncept společně s Audi Rosemeyer vedl k výrobě nejrychlejšího vozu planety- Bugatti Veyron

Mohlo by vás zajímat:  McLaren P1 s novými koly od úpravce Gemballa