Koncept Lady XRAY představen v Moskvě

O jedno z největších překvapení na Mezinárodním autosalonu v Moskvě se trochu překvapivě postarala domácí automobilka AvtoVAZ, která zde poprvé oficiálně představila svůj koncept stylového crossoveru s názvem Lada XRAY.

Za designem stojí Steve Mattin, šéfdesigner automobilky, jenž by měl navrhnout novou tvář jak modelů Lada, tak i sesterské společnosti Volga. Ale zpátky ke konceptu. Podle vyjádření samotné automobilky, bude designem tohoto konceptu ovlivněno celé portfolio značky. Za sebe můžu říct, že XRAY se rozhodně povedl, byť na něm můžeme vidět několik odkazů na současné modely evropské produkce. Ovšem design interiéru je zcela svébytný a jde si svou vlastní cestou.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Range Rover upravila firma Startech

S novými modely, které svým designem budou ovlivněny právě tímto opravdu zajímavým a atraktivním konceptem, by chtěla Lada zvýšit svůj podíl na domácím trhu. Ten v současnosti představuje velmi slušných 40 %, což je ovšem dáno daňovým znevýhodněním dovážených vozů. První vyrobená vozidla s novým designem a snad i moderní technikou by se měla začít vyrábět nejpozději kolem roku 2015.