Brabus si pohrál s S350 BlueTec

Německý tuner BRABUS, který se zaměřuje výhradně na modely Mercedes-BenzSmart, v těchto dnech odhalil jako první na světě výkonově naladěné vozidlo splňující normu EURO VI. Ta má přitom vejít v platnost až v roce 2014.

BRABUS ECO PowerXtra D6S modul, jak se tato zázračná věcička jmenuje, způsobuje nárůst výkonu o 54 koní, přičemž točivý moment zvedne z původní hodnoty 620 Nm na hodnotu 690 Nm. Při instalaci do Mercedesu S 350 BlueTec jde tedy o slušný nárůst výkonu, vezmeme-li v potaz, že norma EURO VI sníží emisní hranici o 30%.           

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Tudor Cabrio na prodej

Veškerý výkon ale nemusíte mít k dispozici pokaždé, co s vozidlem vyjedete. ECO PowerXtra modul lze totiž prostřednictvím převodovky PLUS 7G-TRONIC vypínat a zapínat. Pokud tedy jedete v automatickém režimu řazení, máte k dispozici základní výkon 190kW. Pokud ale přepnete režim převodovky do módu Manual  nebo Sport, výkon automaticky naroste na maximálních 230 kW. V této konfiguraci zrychlí Mercedes z 0-100 km/h za 6,5 vteřiny, což je o půl vteřiny rychleji, než dosahuje standardní produkční model. Ručička tachometru se pak zastaví na hodnotě 250 km/h.           

Mohlo by vás zajímat:  Lexus PROJECT LS F SPORT - speciální úprava pro SEMA Show!

Speciální verze modulu BRABUS ECO PowerXtra D6S je také dostupná pro modely S 350 4Matic BlueTEC, Mercedes E 350 CDI BlueEFFICIENCY a také pro nový CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY