Bránit se agresorovi na silnici je možné jediným způsobem. Ne každý se k němu ale odhodlá

Jsou situace, kdy bezpečnost naší cesty nemůžeme ovlivnit. I když se snažíme jet co nejbezpečněji a nejohleduplněji, můžeme narazit na někoho, koho můžeme označit za agresivního řidiče. A právě kvůli němu může být bezpečnost naší jízdy značně ohrožena. Jak se proti takové agresi za volantem co nejlépe bránit?

Agresora lze poznat snadno

Setkání s agresorem nemusí být v dnešní době nic výjimečného. Poznat takového řidiče je navíc celkem snadné. Obvykle ho charakterizuje hned několik věcí. A to nejčastěji rychlá jízda, nedodržování bezpečné vzdálenosti nebo problikávání a troubení. Výjimkou není ani různá gestikulace a další podobné projevy.

Rizika jsou velká

Setkat se na silnici s agresorem rozhodně není nic příjemného. Rizik, která z toho plynou, může být více než dost. Agresoři za volantem se projevují obvykle stále stejně. Někteří se snaží jiná auta takzvaně vybrzdit nebo školit. Jiní je dokonce vytlačují nebo blokují. Jsou tu ale i tací, kteří nestihnou dobrzdit a riskují v lepším případě ťukanec. Už to je důvod, proč se agresorů bát.

Mohlo by vás zajímat:  filmaři prozradili řešení pro natáčení
Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se vyprovokovat

Největší chybou je nechat se od agresora vyprovokovat. Není vhodné mu ani oplácet, ani ho školit nebo snad gestikulovat nebo na něho blikat či troubit. Obvykle to agresora ještě více rozzuří a ztrácí zábrany. Problém však může být i chování zcela opačné, tedy ignorace. I to může agresivního jedince popudit.

Radikální řešení pomůže

Co je při kontaktu s agresorem nejlepší? Poměrně radikální řešení. Pokud se s takovým jedincem setkáte, změňte svůj směr jízdy. Zastavte na odpočívadle, sjeďte na benzinovou pumpu nebo zvolte alternativní trasu s odbočením jinam. To vše pomůže, že se agresora zbavíte. Sice vám to vezme čas, prodlouží cestu, ale budete mít jistotu, že vše bude mnohem bezpečnější. A do cíle dojedete bez úhony, což by měla být vždy priorita.

Zdroj: https://naqvilaw.com/road-rage-protecting-yourself-against-aggressive-drivers/