Brunejský sultán vlastní 11 různě barevných Ferrari F40. Všechny si nechal individuálně upravit

7

Brunejský sultán má nejenom peníze, ale má také velkou lásku k automobilům. Jasně to dokládá hlavně jeho sbírka vozů, kde nechybí i zcela unikátní vozy Ferrari F40. Než se k nim dostaneme, je třeba připomenout i další vozy, které si objednal a které tvoří jeho sbírku. Jedná se třeba o několik vozidel McLaren F1, jedná se o na zakázku objednané modely Bentley, stejně jako model Ferrari 456s, ale nechybí ani Aston Martin a další unikátní kousky. Ostatně pokud patříte mezi nejbohatší lidi světa, a milujete auta, tak si to můžete dovolit. A často se nedíváte na to, co říkají ostatní, nebo co se děje ve vaší zemi.

Mohlo by vás zajímat:  McLaren P1 MSO - Rhapsody in blue

Unikátní vozy Ferrari F40

Kromě několika zmíněných kousků v jeho garáži nezapomínejme ještě na model Ferrari F40. Ne jeden, ale hned několik. Dalo by se říci, že brunejský sultán si zakládá soukromou a už poměrně početnou sbírku. Do té by mělo podle posledních ne úplně jednoduchých propočtů a odhadů patřit celkem jedenáct vozidel Ferrari F40. Podle informací z Car Throttle by jeho sbírka měla čítat celkem sedm klasických Ferrari F40, dále by zde neměly chybě také dvě auta Ferrari F40 a dále ještě dvojice v podobě žlutého a šedého vozu, u kterých ještě není jisté, zda parkují někde v Evropě, nebo je má sultán už u sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Nejstarší dochovaný Mercedes-Benz 300 SL na prodej!

Každé auto muselo projít úpravou

Řeknete si možná, že když na to má, tak si je koupí. Unikátem na jeho sbírce však je také to, že jeho vozy Ferrari F40 musely projít i úpravami. Pomineme to, že si je objednal také v různých odstínech a některé prošly i úpravami samotným Pininfarinou. Unikátní na jeho sbírce je také to, že ač klasická Ferrari F40 mají pochopitelně volant na levé straně, tedy mají levostranná řízení, tak ty jeho byly všechny do posledního modifikovány tak, že mají volant vpravo. Raději nebudeme ani spekulovat nad tím, kolik to stálo.

Zdroj: Youtube.com, Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora