Bugatti Chiron dorazí v hypersportovní úpravě, ponese označení Divo

V novodobé historii představila luxusní odnož koncernu Volkswagen, francouzská Bugatti, pouze dva sériové modely, ale zato je zná snad každý. Prvním z nich je Veyron a tím druhým nedávno představený nástupce Chiron. A jak říká můj kolega novinář, Veyron je ikonou, Chiron zase technicky vyspělejší.

Jak už bývá zvykem, prvně se odhalilo klasické provedení Chiron, následované ostřejší verzi Sport. Jenomže Bugatti chystá ještě další variaci a ne, nepůjde o kabriolet. Připravovaný skvost ponese označení Chiron Divo a půjde o slušný hypersport. Ten by nakonec mohl být představen na srpnové akci Pebble Beach Concourse d’Elegance.

Během posledních měsíců ukazuje automobilka nový model svým nejvěrnějším klientům a jeden z nich prozradil, že je drasticky odlišný od klasického Chironu a má prý poněkud kontroverzní design. Chiron Divo se má zařadit v portfoliu nad verzi Sport. A čím se bude lišit právě od Sportu? Tak zejména novou závodní převodovkou, díky které bude hypersport daleko rychlejší. Pokud se tak stane, na stovku zrychlí za méně než 2,5 sekundy a rychlosti 200 km/h dosáhne za cca 6,5 sekundy.

Chiron Divo byl vyvinut zejména proto, aby byl vhodným na trať. Tím pádem lze očekávat zvýšení přítlaku a s tím samozřejmě i nižší maximální rychlost – 390 km/h oproti standardním 420 km/h. Navíc verze Divo bude nejlehčím provedením z rodiny Chiron. Co se týče produkce, bude vyrobeno maximálně 100 kusů. Teď otázka, zda ona stovka je započítaná do dříve ohlášených 500 celkových Chironů anebo jde o nad rámec, takže celkem by jich bylo pak 600.

A jak už správně tušíte, tak Chiron Divo nebude rozhodně levnou záležitostí. Momentálně se mluví o ceně kolem 5 milionů euro (cca 130 milionů korun), zatímco standardní provedení vychází na 2,65 milionů euro (cca 69 milionů korun).