Čtyřočko bude minulostí, nová Škoda Octavia nabídne opět konzervativnější design

Modernizace současné Škody Octavia přinesla vskutku kontroverzní design, neboť na přídi byly novinkou rozdělené hlavní světlomety jako to míval postarší Mercedes třídy E. Veřejný debut omlazené Octavie III proběhl loni na lednovém autosalonu ve Vídni.

Nová generace Škody Octavia se už plně testuje jako mula, poněvadž ji zachytili v provozu špionážní fotografové. Bohužel zatím není jasné, jak bude vypadat po vzhledové stránce, neboť testovací prototyp má karoserii současné generace.

Ale francouzský deník AutomobileMag tvrdí, že nová Octavia už nebude mít rozdělené hlavní světlomety. Přední část bude disponovat nově větší mřížkou s chromovými doplňky a vzadu zase budou přepracovaná světla. Co se týče interiéru, lze očekávat digitální přístrojový štít i nový informační systém.

Pokud jde o techniku, čtvrtá generace Octavie bude postavena na revidované platformě MQB. Na stejném podvozku dorazí i osmičkový Golf v létě příštího roku, ale také Audi A3 a Seat Leon. Detaily o motorové paletě zatím nejsou známy, ale stoprocentně nebude chybět pár benzínových motorů v čele s přeplňovanou čtyřválcovou 1,5 TSI. Vrcholná Octavia RS by pak mohla mít kolem 250 koní. Škoda plánuje také budoucnost s diesely, neboť současná 1,6 TDI bude nahrazena 1,5 TDI.

Později se ještě očekává elektrifikovaná verze a mild-hybrid s napětím 48V. Zatím nebyl potvrzen termín premiéry nové Škody Octavia, ale odhaduje se debut na přelomu roku 2019 a 2020.