Bugatti uvede ve Frankfurtu koncept pro herní sérii GT6

Trendem posledních měsíců je představování modelů, navržených exkluzivně pro herní sérii Gran Turismo. Své o otm ví například Volkswagen, Alpine, Mercedes-Benz, Peugeot nebo Nissan. Na nadcházejícím frankfurtském autosalonu pak uvidíme futuristickou studii jihokorejského Hyundaie, ale především exkluzivní herní Bugatti!

Ač to tak na první pohled nemusí vypadat, inspiraci si virtuální hypersport bere ze slavných závodních modelů dvacátých a třicátých let, s nimiž dokázali Francouzi několikrát vyhrát 24 hodin Le Mans. Vedle toho bylo modré auto navrženo se dvěma základními pravidly – za prvé musí vypadat jako Bugatti a za druhé musí mít všechny jeho díly nějakou reálnou funkci.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus GS F - Japonský svalovec odhalen?!

To první se myslím povedlo na jedničku, protože i když má Vision Gran Turismo výrazný přední splitter, nástavce prahů a především obrovské zadní křídlo, pořád vypadá jako Bugatti. Může za to především tvar karosérie a typické dvoubarevné lakování, v tomto případě dvěma odstíny modré. Neoficiálně se také mluví o tom, že chystaný nástupce Veyronu zdědí mnohé prvky právě z tohoto virtuálního modelu. 

Zdroj: Bugatti