Chystá Dodge nový motor pro Viper?

O prodejních problémech Viperu, které se Dodge snažil vyřešit mírným navýšením výkonu, jsme psali poměrně nedávno. Za tu dobu se však na trh dostaly ChallengerCharger Hellcat, které nabízejí kompresorem dopovaný osmiválec a především vyšší výkon než vlajková loď americké automobilky.

Konkrétní čísla hovoří jasně – Viper s atmosférickým desetiválcem produkuje 654 koní a 814 Nm, Hellcaty s kompresorem dopovaným osmiválcem mají 717 koní a 880 Nm. Americká média však nyní přišla s informací, že i Viper se dočká nového motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Renault Espace už není klasickým MPV

Původní atmosférický desetiválec o objemu 8.4 litru by se dočkal kompresoru, čímž by výkon Viperu stoupnul na asi 810 koní. To by Dodge dostalo před hlavního rivala ze stáje Chevroletu a mohlo by pomoct nastartovat uvadající prodeje. 

Všechny změny by se mohly odehrát bez velkých zásahů do zbytku techniky auta, protože například převodovka Tremec TR-6060 je kalibrovaná zhruba na výkon kolem 800 koní. Vše je každopádně hudba budoucnosti, která ale nakonec pro Viper nevypadá tak černě.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche chystá dvě novinky související s legendárním modelem 911

Zdroj: allpar.com