Chytré auto neudělá práci řidiče – Jaké problémy hrozí?

S postupem moderní technologie dochází k tomu, že i automobilový průmysl je neustále obohacován o nové a nové chytré funkce. Proto není divu, že už dnes existují automobily, kteří do určité míry dokážou zastoupit funkci řidiče-člověka. Avšak policie varuje – i nadále je potřeba, aby řidič dával pozor na řízení, jinak ho čekají sankce za přestupek.

O jakých chytrých funkcích je řeč?

Automobilový výrobci se snaží nám řízení co nejvíce usnadnit. Jejich velkou prioritou je také naše bezpečnost. Ale právě některé takové funkce snižují bdělost a pozornost řidičů. Mezi těmito chytrými funkcemi jsou:

  • Hlídání jízdy v pruzích.
  • Zastavení před překážkou.
  • Samostatné parkování.
  • A další.

Řidiči se musí i nadále plně věnovat řízení

Avšak ani takové chytré vymoženosti nejsou omluvou pro to, že se řidič nevěnuje řízení. Ať už má auto chytrých funkcí kolik chce, řidič stále musí věnovat veškerou svou pozornost řízení – jinak překračuje zákon. Sankce, které řidičům za nepozornost za volantem hrozí jsou 2500 Kč (bez bodového ohodnocení).

Plné věnování se řízení

Policisté posuzují plné věnování se řízení podle toho, že má řidič obě ruce na volantu, sleduje cestu, netelefonuje, nehovoří se spolucestujícími a ovládá vůz tak, jakoby tento žádné chytré funkce neměl.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora