Novinka na čínském trhu – jaký hybrid Čína chystá?

Čínské hybridy a elektromobily jsou na trhu poměrně rozšířené. Na našem evropském trhu se ale jeví tak trochu přeplácaně – mají spoustu funkcí, které ani nejsou potřebné. Právě proto vzbudilo SUV s názvem Li Xiang One takovou pozornost. Má hybridní pohon a v přístrojové desce se skrývají čtyři obrazovky.

V čem je problém s čínskými vozy?

Čínské hybridní a elektrické automobily mají často zabudované funkce, o které nikdo nestojí:

  • trvalé připojení k vyhledávači Baidu,
  • připojení na obchod Alibaba,
  • výkon motoru jako mají sportovní auta,
  • nereálné hodnoty dojezdu.

Li Xiang One je jiný

Li Xiang One je velké SUV, které vypadá tak trochu futuristicky – to už je ale úděl hybridních a elektrických vozů. Zatímco tvar tohoto SUV je poměrně tradiční, futuristický vzhled dotváří přední světla, která se táhnou v tenké linii. Je to hybrid, kde spalovacím agregátem je malá dvanáctistovka, která zároveň zvyšuje dojezd vozu. Automobilka slibuje, že vůz by měl mít na jedno nabití dojezd asi 700 km – což je reálná hodnota.

Opravdu prostorný vůz

To, že Li Xiang One je skutečně prostorný vůz, dokládají jeho rozměry: 5020 x 1960 x 1760 mm. Prodává se ve verzi, která obsahuje šest sedadel, dostupná je ale i sedmimístná verze. I když má čtyři displeje, všechny mají poměrně rozumné funkce. První obrazovka je před řidičem a slouží k poskytnutí jízdních dat. Druhý displej obsahuje navigaci, rádio a podobné funkce. Třetí displej může ovládat spolujezdec, který má tento displej před sebou. Může se zde připojit k internetu nebo si vybrat hudbu. Poslední displej slouží k ovládání klimatizace.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora