Čínský Rapid je cenově skutečně lidový – na rozdíl od našeho

Škoda má po indické a evropské verzi další model do portfolia s názvem Rapid. Tentokrát se jedná o čínskou verzi, jejíž premiéra je na spadnutí a nezamaskované prototypy se již prohánějí po lidově demokratických silnicích.

Všichni jistě znáte evropský Rapid, který měl premiéru nedávno v Paříži a který si již můžete koupit a to za cenu, která začíná na 289 900 Kč. Pokud však chcete slušně vybavený model, připravte si kufřík s více než 300 000 korunami. Jako výsměch tak může znít, že čínský Rapid se bude prodávat v přepočtu od cca 250 000 Kč a cenovka nejdražšího modelu skončí o zhruba 100 000 Kč výše. Kdo by však zatoužil po nízké ceně, pozor! Čínský Rapid je docela jiný než ten náš…

Největší změnou je totiž použití karosérie typu sedan místo liftbacku. Číňané totiž na jinou karoserii ani moc neslyší. Změnil se tím pádem celý tvar zadní části a také zadní světla, která spíše odpovídají těm na indickém Rapidu (pouze překarosované Polo sedan). A pokud chcete vědět, co dostanete za onen čtvrtmilion, tak se podívejte na přiložené obrázky – plecháče, černé kryty zrcátek, nárazník bez mlhovek a dokonce nedostanete ani chromovanou lištu na přední masce. Další snímky pak ale odhalí, že dražší verze tyto detaily již nepostrádá. 

Mohlo by vás zajímat:  Povedený render Škody Yeti RS

Pořádně očesána byla také nabídka motorů. Základním motorem je čtrnáctistovka o výkonu 90 koní, kterou doplňuje o 20 koní silnější „šestnáctka“. Na přední kola pak výkon přenáší buď 5-ti stupňový manuál nebo 6-ti stupňový automat. 

Výroba modelu bude probíhat v závodě Shanghai-Volkswagen, což je joint-venture mezi domácí automobilkou a německým gigantem. Rapid ve verzi sedan se pak jinak než do Číny pravděpodobně nepodívá… 

Zdroj: autohome.com.cn