Čínský Rapid je cenově skutečně lidový – na rozdíl od našeho

Škoda má po indické a evropské verzi další model do portfolia s názvem Rapid. Tentokrát se jedná o čínskou verzi, jejíž premiéra je na spadnutí a nezamaskované prototypy se již prohánějí po lidově demokratických silnicích.

Všichni jistě znáte evropský Rapid, který měl premiéru nedávno v Paříži a který si již můžete koupit a to za cenu, která začíná na 289 900 Kč. Pokud však chcete slušně vybavený model, připravte si kufřík s více než 300 000 korunami. Jako výsměch tak může znít, že čínský Rapid se bude prodávat v přepočtu od cca 250 000 Kč a cenovka nejdražšího modelu skončí o zhruba 100 000 Kč výše. Kdo by však zatoužil po nízké ceně, pozor! Čínský Rapid je docela jiný než ten náš…

Mohlo by vás zajímat:  Lotus - Budoucnost značky zajištěna

Největší změnou je totiž použití karosérie typu sedan místo liftbacku. Číňané totiž na jinou karoserii ani moc neslyší. Změnil se tím pádem celý tvar zadní části a také zadní světla, která spíše odpovídají těm na indickém Rapidu (pouze překarosované Polo sedan). A pokud chcete vědět, co dostanete za onen čtvrtmilion, tak se podívejte na přiložené obrázky – plecháče, černé kryty zrcátek, nárazník bez mlhovek a dokonce nedostanete ani chromovanou lištu na přední masce. Další snímky pak ale odhalí, že dražší verze tyto detaily již nepostrádá. 

Mohlo by vás zajímat:  Infiniti ukáže ve Frankfurtu dvě speciální edice

Pořádně očesána byla také nabídka motorů. Základním motorem je čtrnáctistovka o výkonu 90 koní, kterou doplňuje o 20 koní silnější „šestnáctka“. Na přední kola pak výkon přenáší buď 5-ti stupňový manuál nebo 6-ti stupňový automat. 

Výroba modelu bude probíhat v závodě Shanghai-Volkswagen, což je joint-venture mezi domácí automobilkou a německým gigantem. Rapid ve verzi sedan se pak jinak než do Číny pravděpodobně nepodívá… 

Zdroj: autohome.com.cn